FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy avaldas sellel hooajal sarjas osalejate nimekirja. SuperCar klassis on stardis kokku 18 sõitjat, üheksast erinevast riigist. Lisaks kuuele meeskonnale on ka kuus nn. erasõitjat.

Eelmise aasta meister meeskonnas, EKS Audi, sõidavad endiselt valitsev meister Mattias Ekström ja Topi Heikkinen. Lisaks paneb EKS meeskond välja ka kolmanda Audi, mille roolis on lätlane Reinis Nitiss.

EKS / Audi Sport

Sarnaselt EKS meeskonnale, on ka Team Peugeot-Hansen meeskonnas algaval hooajal kolm sõitjat. Kuna vastavalt kehtivatele reeglitele tohib meeskonnas sõita kaks sõitjat, siis kolmanda Peugeot 208 WRX Supercar-iga sõitev, eelmise aasta euroopa meister, Kevin Hansen on üles antud erasõitjana. Meeskonnale toovad punkte, sarnaselt eelmisele aastale, Sebastien Loeb ja Timmy Hansen.

Team Peugeot-Hansen foto: fia.com

Kahekordne rallkrossi maailmameister Petter Solberg on loobunud oma hästi teeninud Citroenist ja liitub uuel hooajal Johan Kristofferssoniga uues PSRX Volkswagen Sweden meeskonnas. Meeskonna Volkswagen Polo RX Supercar-id valmistatkse ette Saksamaal Hanoveris.

Johan Kristoffersson ja Petter Solberg Foto: fiaworldrallycross.com

MJP Racing Team Austria (endine World RX Team Austria) meeskond on vahetanud välja mõlemad sõitjad ja uuel aastal osalevad meeskonnas Kevin Eriksson ja DTM sarja meister Timo Scheider. Autoks on endiselt Ford Fiesta RXS Supercar.

MJP Racing Team Austria Foto: fiaworldrallycross.com

Uueks meeskonnaks 2017 aastal on Austria Team STARD. Pilootideks meeskonnas on endised Max Pucher’s MJP Racing Team sõitjad Janis Baumanis (Läti) ja Timur Timerzyanov (Venemaa)

Team STARD, Janis Baumanis (Läti) ja Timur Timerzyanov (Venemaa)

The Hoonigan Racing Division meeskonnas jätkavad Ken Block ja Andreas Bakkerud, kes andis eelmisel aastal korraliku tormihoiatuse, võites kokku kolm etappi.

 

Nimekiri osalejatest:

FIA European Rallycross Championship Supercars, Super1600 ja TouringCars osalejate nimekiri avaldatakse 6. märtsil.

2017 aasta Rallikrossi MM sari saab alguse 1. aprillil Hispaanias, Barcelonas.


JAGA