Autoralli Euroopa meistrivõistlused jätkuvad legendaarse Acropolise ralliga

0
789

Foto: FIA ERC
Foto: FIA ERC

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Kreekas FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste kolmas etapp, Seajets Acropolis Rally.

Kui möödunud hooajal oli legendaarne Acropolis ralli ERC hooaja viimaseks kruusaralliks, siis tänavu sõidetakse võistlus viis kuud varem ning see on hooaja esimeseks kruusaralliks.

Peale 10 aastast pausi naaseb Akropolise ralli Lamia piirkonda Kesk-Kreekas.

Ajalooline Acropolis on rallifännidele eelkõige tuntud kui MM-sarja etapp, kuid viimased kaks hooaega on seal võisteldud ERC arvestuses. Enne hooaega 2014. võisteldi Kreekas viimati Euroopa meistrivõistluste arvestuses aastatel 1960-68.

Ralli on läbi aegade võitnud sellised nimed nagu Walter Röhrl, Björn Waldegård, Ari Vatanen, Stig Blomqvist, Juha Kankkunen, Carlos Sainz ja Colin McRae.

Acropolise rallil on märgiline tähendus ka Markko Märtini jaoks, sest aastal 2003 võitis ta esimese eestlasena MM-ralli just Kreeka teedel.

Seekord ilma WRC sarja staarideta

Euroopa meistrivõistlustel on tänaseks sõidetud kaks etappi ning nendel mõlemal olid lisaks ERC-sarja regulaarsetele võistlejatele stardis ka MM-sarjas osalevad sõitjad.

Hooaja avavõistluse Rally Islas Canarias ERC arvestuse võit läks võistluspaarile Aleksei Lukjanuk  – Aleksei Arnautov (Ford Fiesta R5), kes kahjuks hooaja teisele etapile ei jõudnud tänu testikatsel tehtud avariile.

Käimasoleva võistlusaasta ERC teise etapivõidu võtsid Iirimaal sõidetud Circuit of Ireland rallil Craig Breen – Scott Martin (Citroën DS3 R5).

Iirlane, kes võitis teist aastat järjest oma koduralli, osaleb tänavu autoralli MM-sarjas Abu Dhabi Total WRT meeskonnas ja sõidab Citroën DS3 WRC masinal ning esialgu tema kalendris rohkem ERC etappe kavas pole.

Loe edasi Rallihullusõidupäevikust…

Rauno Paltser


JAGA