Ott Tänak Foto: dmacktyres.com
Ott Tänak Foto: dmacktyres.com

Kaks nädalat enne koduse autoralli suursündmuse auto24 Rally Estonia starti koguneb maailma autoralli paremik Poolas, et ära sõita hooaja seitsmes MM-ralli.

Tänavune väga põnev hooaeg jätkub 73. korda sõidetava PZM Rajd Polski – Rally Polandiga, mis on maailma üks vanimaid rallisid.

Poola ralli oli esimest korda MM-kalendris aastal 1973 ning ralli kahe võistluspäeva jooksul läbiti kokku 55 kiiruskatset ja 750 km. Selle ekstreemse katsumuse finišisse jõudis 65 startinust vaid 4 võistluspaari ning ralli lõpetasid võitjatena Fiat 124 Abarthil sõitnud Achim Warmbold – Jean Todt.

36 aastase pausi järel naasis Poola ralli MM-karuselli aastal 2009, kui Fordile olid kaksikvõitu võtmas Mikko Hirvonen ja Jari-Matti Latvala, kuid viimane suutis end viimasel 2,5km pikkusel publikukatsel seina sõita ning katkestada.

Järgnevad neli aastat kuulus Poola ralli Euroopa meistrivõistluste kalendrisse, enne kui aastal 2014 sellele taas MM-ralli staatus anti. Viimased kaks aastat on Poola teid valitsenud Sébastien Ogier – Julien Ingrassia.

Selle aastase väga kiiretel kruusateedel sõidetava ralli starti on tulemas 64 võistluspaari, kellest 15 sõidavad WRC masinatel.

Ralli võistluskeskus asub Mikołajki väikelinnas ning kokku sõidetakse nelja võistluspäeva jooksul 21 kiiruskatset kogupikkusega 306,21 km. Enamus katseid on võistlejatele uued, sest möödunud aastast on tänavu kasutusel vaid neli katset – Mikołajki Arena, Gołdap, Świętajno ja Wieliczki.

Võistlus saab alguse neljapäeva õhtul, kui Eesti aja järgi kell 20:08 stardib esimene võistlusauto 2,5km pikkusele Mikołajki Arena publikukatsele.

Reedel ootab võistlejaid ees neli korduvkatset ning päeva lõpetab taas Mikołajki publikukatse. Ralli pikim võistluspäev sõidetakse laupäeval, kui seitsme kiiruskatsega läbitakse 124,58 katsekilomeetrit.

Pühapäeval sõidetakse kaks korduvkatset, millest viimane Sady 2 on Poola MM-ralli punktikatseks.

Kas papa Ogier teeb Poolas hat-tricki?

Sardiinia ja Poola MM-rallide vahel sündis Ogieride perre poeg ning nagu kolmekordne maailmameister enne rallit sõnas, …..Loe Edasi

…. Loe Edasi Rallihullusõidupäevikust

Rauno Paltser