Urmo Aava ja Kuldar Sikk olid JWRC tiitlile lähedal kahel korral

6.aprillil antakse Prantsusmaal, Korsika saarel start hooaja neljandale MM-rallile. Kui WRC klassi sõitjad on sel hooajal saanud juba sõita Monte-Carlos, Rootsis ja Mehhikos, siis Junior WRC võistlejad alustavad oma võistlushooaega just Prantsusmaal.

Järgnevas loos vaatan tagasi Juunioridele mõeldud sarja ajalukku, heidan pilgu eestlaste tegemisse selles ning lõpetuseks teen ka väikese ülevaate sellest, et kes sel aastal saavad olema Miko Niinemäe ja Martin Valteri konkurendid.

Ralli tulevikutähtedele mõeldud sarja ajalugu

Noortele sõitjatele mõeldud MM-sari sai alguse 2001. aastal ning seda võistlusklassi on kutsutud läbi aastate erinevate nimedega. Sari on tootnud autoralli MM-sarja tänaseks väga tituleeritud ja nimekad sõitjaid – Sébastien Loeb, Sébastien Ogier, Kris Meeke, Dani Sordo, Elfyn Evans, Stéphane Lefebvre, Craig Breen, Pontus Tidemand, Martin Prokop jne..

Nagu eelpool mainitud, siis sai sari alguse aastal 2001. ning seda kutsuti Super 1600 autodel sõitnud sõitjate FIA karikasarjaks (FIA Cup for Super 1600 Drivers). Aastatel 2002-2006 anti välja JWRC maailmameistritiitel. 2007. aastal sai sari nimeks FIA Junior Rally Championship. Aasta hiljem otsustati, et juuniorid võiks ikkagi heidelda maailmmeistritiitli nimel ja nii seda tehti järgnevad kolm aastat. 2011.-2012 aastani võistlesid noored sõitjad klassis WRC Academy ning alates 2013.aastast kuni tänaseni on ralli tulevikulootuste klassi nimetuseks olnud taas JWRC.

Loe edasi Rallihullusõidupäevikust…

Rauno Paltser