Foto: FIA World RX
Foto: FIA World RX

Eeloleval nädalavahetusel jätkuvad rallikrossi EM- ja MM-võistlused Belgias. Jules Tacheny Mettet nimelisel rajal on kokku starti tulemas tänavuse hooaja rekordilised 49 Supercar masinat.

Monster Energy FIA rallikrossi MM arvestuses on rajale tulemas 19 Supercar masinat.

Lisaks tavapärastele sõitjatele on koduetapil startimas autoralli MM-võistlustel Citroëni ja Fordi tehasemeeskonnas sõitnud François Duval. Belglane stardib Olsbergs MSE meeskonna poolt ette valmistatud Ford Fiestal. Duvali jaoks on tegemist karjääri kolmanda rallikrossi MM-stardiga. 2005. aasta Austraalia ralli võitja rallikrossi MM-i parim resultaat pärineb aastast 2014, kui ta lõpetas Marklund Motorsport Volkswagenil koduse etapi 17.kohal.

Hooaja esimese stardi teevad Euro RX sarja Supercar klassi võistlejad

Euro RX Supercar klassis on rajale tulemas 30 masinat. Kui Euro RX Super 1600 võistlejad alustasid hooaega Portugalis, siis Supercar klassis osalejad saavad esimesed võistlussõidud kirja eeloleval nädalavahetusel Belgias.

Briti meeskonna Albatec Racing ridades stardib hooaja esimesele etapile valitsev Euro RX Supercar klassi meister Tommy Rustad. Norrakas on kahe hooaja vahel vahetanud VW Polo võistlusmasina Peugeot 208 vastu. Stardis on ka möödunud hooaja teine mees  Jérôme Grosset-Janin (Peugeot 208).

World RX sarja võistlejatest osalevad Belgia etapil Euro RX sarjas Peugeot Hansen Academy  sõitja Kevin Hansen (Peugeot 208) ja  World RX Team Austria omanik Max Pucher (Ford Fiesta).

Peugeot 208 masinaga on tänavu Supercar klassis startimas veel möödunud hooaja TouringCar klassi meister Fredrik Salsten ning Super1600 klassi teine mees Ulrik Linnemann, kes võitis aprilli keskel sõidetud Euro RX Super1600 hooaja avaetapi Portugalis.

Ford Fiestadega on Supercar klassi debüüti tegemas poolakad Krzysztof Holowczyc ja Martin Kaczmarski ning sakslane Andreas Steffen.

Rallikrossi EM-sarjaga on taas liitumas kaks endist madalamate klasside meistrit. Taas on rajale tulemas 2005. aasta TouringCar ja 2007. hooaja Super1600 sarja meister Michaël De Keersmaecker ning 2010. aasta TouringCar meister Derek Tohill. Mõlemad mehed stardivad Supercar klassi Ford Fiestal. loe edasi

Loe edasi Rallihullusõidupäevikust

Rauno Paltser

Kommenteeri!

JAGA