Favoriidid panid oma paremuse maksma

0
1011

Sõiduautode Erki Spordi superkrossi karikasarja kolmandal etapil Optitrans OÜ auhindadele jahtisid Eesti ja Läti võidusõitjad Auto24ringi rallikrossirajal üheksa masinaklassis auhindu.

Esiveliste autode arvestuses oli parim Tõnu Peek (Honda Civic), talle järgnesid Mati Herdoja (Ford Escort) ja Simo Lind (Opel Astra). Eelmisel hooajal sarja võitnud Vahur Kupper (Opel Kadett) oli heas hoos, paraku pidi ta käigukasti rikke tõttu finaalsõidu katkestama.

Rahvakrossi klassis oli nii kvalifikatsioonis kui põhisõidus kiireim sarja liider Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI), teise auhinna sai Ain Ermel (Volkswagen Golf 3) ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas Siim Ots (Volkswagen Golf 2). Tagaveoliste Classic RWD autode võidukihutamisel näitas eelmise aasta võitja Margo Soomets (BMW 318) kõigile konkurentidele tagatulesid. Teise koha sai Kauri Metsaots (VAZ 2105) ja kolmandaks tuli superkrossil debüteerinud Rando Soomets (BMW 320).

2WD vabaklassis noppis taas esimese auhinna Erki Spordi superkrossidel viimasel viiel aastal kõige rohkem võidurõõmu maitsnud Kairo Kallas (Honda Civic). Teise koha vääriliselt kihutas Vladimir Kaelep (Honda Civic) ja kolmas oli Karol Pert (Volkswagen Golf 2) ning noorte arvestuses oli parim Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt). 4WD vabaklassis sai Helmet Palm (Mitsubishi Lancer EVO 6) kindla etapivõidu ja teise auhinna võttis vastu Ameriico Jöffert (Subaru Impreza WRX).

Võistluspäeva kõige arvukamas, VAZ Standard klassis oli 14 sõitja seas kiireim Sigmar Tammemägi (Lada 2101), talle järgnesid lõunanaabrid Renars Karklins (Lada 2106) ja Dainis Dambergs (Lada 2107). VAZ-autode vabaklassis sõitsid vaid lätlased ja pjedestaalile pääsesid Arnis Odins (Lada 2105), Kristaps Grunte (Lada 2104) ning Ainars Skrivla (Lada 2103).

Volgade võidusõidul jäi Eiki Eristelt auto laenanud Kristjan Sooper juba poolfinaalis mootoririkke tõttu jalameheks ja auhinnalaua manu pääsesid vaid lõunanaabrid. Esikoha karika viib Riiga Andris Vejins, teise autasu sai Guntis Skele ja kolmas oli Maris Bomins. Krosskartide Eesti karikavõistluste etapil oli kiireim Davis Tobiass Lätist, teiseks tuli Marti Sepp ja kolmandaks Peep Langeproon.

Võistluspäeva lõpetanud viie ringi pikkuse superfinaali võitis Kairo Kallas, kannul Simo Lind ja Tõnu Peek. Superkrossi karikasarja järgmine etapp sõidetakse aprilli viimasel nädalavahetusel Harjumaal Laitse rajal.