Georg Grossi teeb avastardi sellel nädalavahetusel Sarma rallil

0
3383

2013 aasta Eesti meister Georg Gross naaseb peale kolme aastast võistluspausi rallirajale koos Ott Tänaku endise kaardilugejaga, Raigo Mõlderiga. Meeste esimene start on sellel nädalavahetusel Lätis sõidetaval Sarma rallil. Autorally.lv esitas Georg Grossile ka mõned küsimused.

Eestlaste autoks on Ford Fiesta WRC, millega sõitis MM-sarjas eelmisel aastal Ott Tänak.

Kas kaalusid ka muid autosid nagu näiteks R5, enne kui ostsite Ford Fiesta WRC?

Sa ei taha midagi muud, kui oled eelnevad aastad sõitnud WRC autoga. WRC pakub rohkem sõidumõnu meile ja on publikule vaatemängulisem. Show must go on!

Sa testisid autot kaks nädalat enne Sarma rallit. Kas said autoga tunnetuse kätte?

“Paus oli väga pikk ja sõidu poolega eriti probleeme ei ole, kuid legendi kuulamine on kõige raskem. Kindlasti tuleb see tagasi iga kilomeetriga.”

Kas uus auto üllatas Sind? Kuidas see tundub võrreldes eelmiseautoga,  Ford Focus WRC-ga?

“Need on täiesti erinevad. Fiesta on veel natuke võõras mulle. Juhitavus on Fiestal märgatavalt parem, kui oli Focusel. Fiesta väga hea auto ja sellega on väga mõnus sõita.”

Miks valisid avaralliks Rally Sarma?

“Rally Sarma oli esimene valik, sest enne seda ei olnud auto veel valmis.”

Sa oled võistelnud Sarma Rallil ainult ühe korra, 2011. aastal ja võitsid selle ralli Ford Focus WRC-l. Mida arvad sellest rallist üldiselt?

“Nagu ma mäletan, see oli tore ralli ja palju pealtvaatajaid. Loodan, et ilm tuleb ilus ja meil on lõbus Läti metsades.”

Mida sa arvad konkurentidest Sarma rallil, nagu näiteks Kalle Rovanpera – Škoda Fabia R5; Nikolai Gryazin – Škoda Fabia R5; Janis Berkis Ford Fiesta R5,  Ranno Bundsen, Janis Vorobjovs ja teised? 

“Kindlasti tuleb raske võistlus. Noored sõidavad tugevalt ja teised on väga kiired. Me püüame teha oma parima ja võidelda võidu nimel.”

Milline on teie plaan sel hooajal?

“Kindlasti osaleme kõigil Eesti MV etappidel ja mõnel Läti etapil, kui see on võimalik.”

 

Rally Sarma 2017 start antakse laupäeval kell 9:30 ja lõppeb kell 20:00 Autasustamisega

Kogu informatsioon on kättesaadav veebilehel www.autorally.lv

 


JAGA