Hiiumaa rallisprindi tulemused sõitjate kommentaaridega

0
1865

27. septembril toimus Hiiumaal Eesti rallisprindi kolmas . Etapi pikkuseks oli ca 9 kilomeetrit Männamaa ja Hüti vahelistel kruusateedel. Seda sama katselõiku on aastaid tagasi sõidetud ka Hiiu ralli raames ning toona ja ka täna, sai see sõitjatelt väga palju positiivset tagasisidet. Rajal võtsid mõõtu tuhandepealise publiku ees 25 masinat.

Rada läbiti kolmes voorus, peale igat vooru avalikustati pingerida, millel kõik huvilised silma peal hoida said. Lõpp-tulemuste saamiseks võeti kolmes voorus sõidetud aegadest välja parim. Sõidul osalesid autod kuuest erinevast klassist: 4WD, 2WD 2000+, juunior 2000, 2WD 2000, 2WD 1600 ja veoautod. Hiiumaa rallisprindilt sai tulemuse kirja 22 meeskonda.

Egon Kaur  Foto: Eike Meresmaa
Egon Kaur Foto: Eike Meresmaa

4WD klassis olid esimesed Egon Kaur ja Annika Arnek (Mitsubishi Lancer EVO 8) ning sama autoga sõitsid endale kolmanda koha välja Allan Ilves ja Kristo Tamm. Teisele kohale platseerusid samuti Mitsubishiga sõitnud Ranno Bundsen ja Robert Loštšenikov.

2WD 2000+ klassis tulid esimesele kohale Toomas Vask – Taaniel Tigas (BMW M3), teisele kohale Argo Kuutok ja Ott Mesikäpp (BMW M3) ning kolmanda koha sõitsid välja Argo Kuutoki masinaga sõitnud Timmu Kõrge ja Erki Pints. Võistlusklassis 2WD 2000 sõitsid endile pjedestaali esimese koha välja Ken Torn ja Riivo Mesila (Honda Civic Type-R), teise koha David Sultanjants ja Siim Oja (Citroen DS3) ning Mait Madik ja Toomas Tauk (Honda Civic Type-R) tulid kolmandale kohale.

Toomas Vask Foto: Eike Meresmaa

Toomas Vask:

Jäime Taaneliga võistlusega väga rahule. Katse esitas väga suure väljakutse, nii sõitjale kui ka kaardilugejale. Võistlus oli korraldaja poolt väga hästi organiseeritud. Siinkohal sooviksi tänada korraldajat!

Timmu Kõrge:

Sõitsime võõra autoga, kuhu me võistluspäeva hommikul esimest korda sisse istusime – seega avastamist oli. Rada oli väga huvitav ja tehniline, lõpus küll natukene palju katki, aga üldiselt huvitav. Kahjuks seekord ei olnud aega, et Hiiumaal natukene rohkem ringi oleks saanud vaadata.

Esikoha 2WD 1600 klassis saavutasid Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk (Ford Fiesta R2), kelle järel teisele kohale platseerusid Sander Siniorg ja Annika Arnek (Ford Fiesta R2). Kolmanda koha saavutasid selles klassis Rainer Meus ja Kaupo Vana (Lada VFTS).

Rasmus Uustulnd Foto: Eike Meresmaa

Rasmus Uustulnd:

Mina isiklikult jäin võistlusega väga rahule. Vōistluseks valitud rada oli üsna kitsas, kiire ja tehniline ning see tegi selle väga nauditavaks. Meie jaoks oli see võistlus ka hea ettevalmistus eelseisvaks Saaremaa ralliks. Kaks esimest vooru ōnnestus meil võita ning seega polnud vaja viimasesse vooru minna. Otsustasime autot säästa. Omamoodi huvitav oli ka, et võistlus toimus Hiiumaal. Naabersaarele just väga tihti asja ei ole.

Sander Siniorg Foto: Eike Meresmaa

Sander Siniorg:

Kuna mu vanaisa on Hiiumaalt pärit, siis olen ka ise keskmisest rohkem hiiumaal käinud ning seal on alati väga värskendav ja rahulik käia. Võistlusest niipalju, et esimeses voorus oli meil probleeme tehnikaga, auto suri katse peal mitu korda väja. Õnneks saime hoolduses kõik korda. Teise vooru võtsime ise liiga rahulikult ning tuli tunnistada saarlaste (Uustulnd/Kuusk) paremust. Rada nõudis üsna agressiivset sõidustiili, kuna oli üsna kitsas, kiire ning teravate kurvidega. Kolmandaks vooruks suutsime end ka vastavalt häälestada ja sõitsime oma klassi päeva parima aja aga selleks hetkeks oli Rasmus juba võidu kindlustanud. Kokkuvõttes oli väga tore nädalavahetus ja saime hea emotsiooni, millega Saaremaa rallile minna.

Karl Martin Volver   Foto: Eike Meresmaa
Karl Martin Volver Foto: Eike Meresmaa

Juunioride omavahelises heitluses tulid esikohale Karl Martin Volver ja Margus Jõerand (Ford Focus), kelle järel tuli teisele kohale Ford Fiesta R2’ga sõitnud Roland Poom ja Marti Halling ning kolmandale kohale tuli J2000 klassis Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu (Citroen C2 R2).

Veoautodes klassis startis esimeses voorus kaks masinat, kuid vaid üks püsis lõpuni vastu. Seega, esikoht veoautode klassis – Taavi Niinemets ja Marco Prems (GAZ 51A).

Kahekümne viiest osalejast katkestas kaks autot. Peale esimest vooru – Raigo Reimal ja Magnus Lepp (VW Golf) ning peale teist vooru Veiko Liukanen ja Toivo Liukanen (GAZ 51).

Sõiduvoorude vahepeal sai publik oma aega sisustada lopsakas mustikametsas marju süües ning seeni korjates. Korraldajad tänavad publikut kohale tulemast ja viisakalt viibimast.

Madis Vanaselja:

Meie jaoks algas võistlus probleemidega, nimelt ei töötanud meie autol katse esimesel läbimisel sideboks, mis tähendas, et tuli sõita ilma legendita. Viimasel läbimisel tuli autosse vibratsioon, mis takistas jällegi sõitu. Sõidu eesmärk oli testimine Saaremaa ralliks ja see sai siiski ka edukalt täidetud. Minuarust oli raja valik hea, rada oli huvitav, oli kiiret osa ja omajagu ka nö. nikerdamist. Ka korraldusega võib väga rahule jääda, loodan et korraldajatel jätkub jaksu Hiiumaal selliseid võistlusi ka edaspidi korraldada. Hiiumaal on ikka alati tore olla ja võistelda:)