Hockenheimis sõidetud rallikrossi MM-etapi parim oli Mattias Ekström

0
766
Sebastien Loebi ja Petter Solbergi jaoks jäi Q4 võistlusrada kitsaks Foto: FIA World Rallycross Championship

Reedel ja laupäeval Hockenheim Ringil sõidetud kvalifikatsioonisõitude parim oli EKS RX meeskonna esisõitja Mattias Ekström (Audi S1). Nädalavahetuse kõige tihedama graafikuga piloot osales lisaks rallikrossi sõitudele ka samas rajakompleksis sõidetud DTM sarja avaetapil.

Nelja sõidetud kvalifikatsioonisõidu järgselt sai teise koha Volkswagen RX Sweden sõitja Johan Kristoffersson (VW Polo R), kes võitis teise sõidu. Kui algselt lõpetas kvalifikatsioonisõidud kolmandana Team Peugeot-Hansen sõitja Timmy Hansen (Peugeot 208), siis hiljem tühistasid kohtunikud, tänu masina alakaalule, tema neljanda sõidu tulemuse ning rootslane kukkus 18.kohale.

Ajasõitude kolmanda koha sai Ekströmi meeskonnakaaslane Toomas Heikkinen (Audi S1), kes oli parim viimases kvalifikatsioonis.

Ajasõitude neljas oli meie lõunanaaber Jānis Baumanis, kes Ford Fiestal jättis enda seljataha Hansen Academy sõitja Davy Jeanney (Peugeot 208) ja ka valitseva maailmameistri Petter Solbergi (Citroen DS3). Norralase masinal oli kahes esimeses kvalifikatsioonis probleeme diferentsiaaliga, kuid kolmandaks kvaliks sai mure lahenduse ning kohe tuli ka sõidu võit.  Sarnaselt hooaja avavõistlusele sai ka seekord kvalifikatsiooni sõitude kogutulemusena seitsmenda koha Sébastien Loeb (Peugeot 208).