Hoolimata väljasõidust juhivad Azores rallit Lukyanuk-Arnautov -VIDEOD

0
494

Täna tehti algust ERC sarjaga Portugalis, kui sõideti Azores ralli esimene võistluspäev. Avapäeva lõpetas liidrikohal Alexey Lukyanuk, edestades ka hommikuse kvalifikatsioonikatse võitnud Martin Koci.

LUKYANUK Alexey , ARNAUTOV Alexey Foto Jorge Cunha / DPPI

Esimesel võistluspäeval oli kavas kolm lühikest kiiruskatset, kus venelased Alexey Lukyanuk/Alexey Arnautov (Ford Fiesta R5) näitasid stabiilselt häid aegu, ning said teisel kiiruskatsel, hoolimata teelt väljasõidust, kirja ka parima aja.

Lukyanuki eksimust päeva teisel kiiruskatsel:

Avakatse võitsid ERC2 klassi 2015 aasta meistrid Dávid Botka/Márk Mesterházi (Skoda Fabia R5). Teist aega näitasid Lukyanuk/Arnautov (Ford Fiesta R5) kaotades kõigest 0,1 sekundiga.

Päeva viimase, 3.95 kilomeetri pikkuse kiiruskatse võitsid Fredrik Ahlin/Joakim Sjoberg (Skoda Fabia R5). Lukyanuk näitas taas teist aega, kaotades võitjale 0,9 sekundit.

Avapäeva liidrina lõpetanud Lukyanuk/Arnautov edestavad teisel kohal olevat Ricardo Moura/António Costa (Skoda Fabia R5) 2,7 sekundiga ja Martin Koci/
Filip Schovaneki (Skoda Fabia R5) 3,8 sekundiga.

Ralli jätkub homme meie aja järgi kell 12:28 kui sõidetakse 7.02 km pikkune Pico da Padra Golfe 1 kiiruskatse. Kokku on homme kavas kuus kiiruskatset.