Janno Ligurile Rootsi EM-etapilt kolmas koht

0
97

Möödunud nädalavahetusel sõideti Rootsis, Höljeses, rallikrossi MM- ning EM-etapp. Eestlastest võistlesid EM-i arvestuses klassis Super1600 Janno Ligur, Siim Saluri ja debüüdi tegi Arvo Kask ning klassis SuperCar Andri Õun.

Janno Ligur: “Reedel alguse saanud Höljese maagiline nädalavahetus algas raskelt. Esimese sõidu alguses purunes pidurivoolik. See tähendas seda, et järgmised sõidud pidid õnnestuma ideaalselt, et jõuda poolfinaali. Nii ka läks! Teine sõit viies aeg, kolmas sõit kaheksas aeg ja viimane sõit oma klassi kiireim aeg ning nädalavahetuse meie klassi kõige kiirem eelsõidu aeg. See andis nelja sõidu kokkuvõttes viienda koha, mis tähendas esimeses poolfinaalis kolmandat stardikohta.

Poolfinaalis tõusime ülihea stardiga esimeseks. Peale jokkeri läbimist langesime teisele positsioonile, sellel kohal lõpetasin poolfinaali. Siit edasi juba finaal. Stardist suutsin väljuda teisena. Jokkerringilt tulles langesin kolmandale kohale. Sellises järjestuses ka lõpetasime, Baumanis ees, Szabo ja siis meie. Oleme tiimiga äärmiselt rahul, korralik punktisaak ja järjekordne poodium. Täname toetajaid, fänne ja tervet meeskonda, oli korralik töövõit. Järgmine start juba tuleval nädalavahetusel Võrumaal, Missos, kus läheme võitlema Eesti meistrivõistluste esimese koha eest.”

Siim Saluri
 oli sunnitud enne viimast eelsõitu 11. positsioonilt katkestama ning üldkokkuvõttes 21. koht

Debüüdi teinud Arvo Kask lõpetas oma EM-debüüdi 22. kohaga, kuid parimaks tulemuseks sõitis 17. aja neljandas eelsõidus.

Punktitabelist leiame Janno Liguri 7., Siim Saluri 14. kohalt ning Arvo Kase 27. kohalt.

EM-arvestuses klassis SuperCar võistelnud Andri Õun jäi üldkokkuvõttes kohale 26.

Rallikrossi MM- ning EM-etapi kajastust saab lugeda Delfi otseblogist, vaata SIIT.

Rootsi MM-etapi võit kuulub sel korral kodumaa võistlejale Johan Kristofferssonile. Teisele kohale tuli norrakas Andreas Bakkerud, kes on juba viiendat aastat järjest Höljeses toimuval etapil poodiumil. Kolmanda koha võttis Sébastien Loeb.

MM-etapi punktitabel peale Rootsi etappi

1 car JOHAN KRISTOFFERSSON VOLKSWAGEN POLO GTI 181
2 car PETTER SOLBERG VOLKSWAGEN POLO GTI 150
3 car MATTIAS EKSTRÖM AUDI S1 143
4 car SÉBASTIEN LOEB PEUGEOT 208 125
5 car ANDREAS BAKKERUD FORD FOCUS RS 124

Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2017 neljas etapp toimub sel nädalavahetusel, 8.juulil Võrumaal, Misso rallikrossirajal. Krossil näeme!

Tekst: Janno Ligur / Rallikross / Mari Kirss
Fotod: Janno Ligur