Kaur Motorsport – Tallinnast tagasi väärt õppetundidega

0
1651

Äsja lõppenud 34. Tallinna rallilt võivad mõned meie ekipaažid tagasi tulla üsnagi positiivsete emotsioonidega, kuid kahjuks varjutasid meeskonna poolelt nende õnne ka veelgi suurem ebaõnn.

Juba ralli esimesel katsel kaotas Kaur Motorsport oma kaks põhiekipaaži: auto nr. 2, Egon Kaur / Rasmus Vesiloo, olid sunnitud katkestama, kui peale sisekurvis asuva puukännule pihtasaamist tuli autol alt ära kõrvalistujapoolne esiratas, mis omakorda põhjustas suurel kiirusel teelt väljasõidu ja puuga kokkupõrke. Edasiste auto kahjustuste kohta anname hiljem teada.

Auto nr.5, Priit Koik ja Silver Simm, tabasid kahjuks aga täpselt sama kändu ning nad suutsid küll natuke jätkata, kuid kahjuks tehnika enam vastu ei pidanud ning enne katse finišit nad katkestasid.

Priit Koik ja Silver Simm sõitmas üle sama kännu. Foto: Kaur Jasson. RALLI.ee

9 – on katsevõitude arv klassis EMV8 ning seda tegid Martin Saar / Karol Pert. Peale suurepäraseid katseaegu võeti ralli kokkuvõttes oma klassi 1. koht ning seda 24.2 sekundiga lähima jälitaja Virves/Pruul ees.

Priidu ja Silveri auto sai teiseks päevaks ilusti töökorda ning mehed suutsid näidata vägagi konkurentsivõimelisi aegu, olles paljudel katsetel 5 parema seas. Kahjuks aga esimesel päeva Superrally ajakaotus neile võimalust võidelda ei andnud.

Auto nr. 14, Anre Saks ja Rainer Maasik, tegid igati tubli ralli ning nende ralli parimaks üldarvestuse kohaks jäi peale 12. kiiruskatset 9. koht ning EMV4 arvestuses 1. koht. Kuid see nii ei jäänud: Anre ja Rainer tegid mis suutsid, aga kahjuks võttis roolivõimu pump enda osa ja jättis mehed SS13 starti.

12. kiiruskatse stardis jäime ilma ka EMV5 klassi liidritest Karel Tölp / Martin Vihmann, kes samuti tehnikale alla pidid vanduma ning põhjuseks pooltelg. Sama põhjusega ning samas asukohas katkestasid ka Karmo Karelson / Tanel Kasesalu, kes kaotasid küll ralli vältel palju aega kuid sellegipoolest suutsid nad näidata oma klassis väga head kiirust.

EMV7 klassi sõitjad Raiko Aru / Veiko Kullamäe said 4. kiiruskatsel hea tunde autoga ja rehvidega kätte: sõideti klassi parimatega sekund-sekundis ning jäädi katsel Ringenberg/Heinast maha vaid 1.1 sekundiga. Kahjuks aga kõik muutus 5. katsel: känd võttis järjekordse ohvri ning Raiko ja Veiko olid peale esiratta purunemist sunnitud katkestama.
Sellest kõigest aga ka natuke head: Ott Mesikäpp / Jaanus Hõbemägi, auto nr. 39, jõudsid stabiilselt lõpuni ning võtsid oma klassis 2. koha.

Järgmise kohtumiseni, rallisõbrad! Me ei anna alla!