Kes maksab, kui ralliauto majas maandub?

0
265

Foto: Mark Aleksejev
Foto: Mark Aleksejev

Sada kilomeetrit tunnis mööda kruusaseid metsaradu kihutada ei ole just maailma turvalisim spordiala. Kui tavaliselt seavad rallisõitjad sellega ohtu vaid enda ja kohaliku floora, siis mis juhtub, kui auto tabab puu asemel puudest ehitatud maja?

Möödunud nädalavahetusel peetud Harju ralli kuuendal kiiruskatsel kaotas Sander Siniorg oma Ford Fiesta R2 üle kontrolli ja lõpetas ninapidi vanas talumajas. Kuigi väliselt paistis, et kannatajaks pooleks oli vaid masin, siis lähemalt uurides selgus, et ka maja oli hoobist nihkesse läinud.

“Kui ma sinna kohale sõitsin, siis igasugused mõtted käisid peast läbi. Mõtlesin, et äkki saan peksa,” meenutas ralli direktor Tarmo Rühka, kuidas ta hiljem sündmuspaika üle vaatama läks.

Vihaste kohalike asemel ootas meest ees aga tore noorpaar. Selle asemel, et rusikaga viibutada ning tuld ja tõrva pritsida, aitas juristiharidusega paari naispool Rühkal lausa kindlustusaktigi koostada. “Au ja kiitus ja müts maha,” oli mees tänulik, et inimesed said aru – rallidel ikka juhtub.


JAGA