Krossiautod kihutasid Taalis

0
2173

Joel Kukk, Pärnu Postimees

Erki Spordi sõiduautode superkrossi karikasarja kolmandal etapil selgusid nelja võistlusklassi paremad Taali rajal.

2WD klassis võitis kindla esikoha Kabli noormees Kairo Kallas (Honda Civic), teiseks tuli Tori vallas elav Mati Herdoja (Ford Escort) ja kolmanda koha sai pärnakas Vahur Kupper (Opel Kadett).

Tagaveoliste autode Classic RWD arvestuses oli kiireim Kauri Metsaots (VAZ 2105) Sauga vallast, kellele järgnesid Andreas Aruaas (AZLK 2140) Harjumaalt ning Pärnu võidusõitja Ivo Sepp (VAZ 2103).

Rahvakrossis võidutses Martin Kutser (Lada Samara) Kehtnast, teise auhinna vääriliselt kihutas Pärnu autosportlane Siim Ots (VW Golf 2) ja kolmandana finišeeris Alar Talivee (VAZ 2106) Harjumaalt ning vabaklassis teenis esikoha karika pärnakas Mareck Pukk (VW Golf 3).

Võistluspäeva viimases vaatuses, superfinaalis teenis esimese auhinna Viljandimaa mees Tõnu Peek (Honda Civic), teiseks tuli Kairo Kallas ja kolmandaks Siim Ots.

Kuigi Taali võidusõidul olid eelmise etapiga sarnaselt kavas ka külgvankrite, bagikartide ja quadracerite sõidud, pidid pealtvaatajad seekord leppima vaid superkrossiautode võidukihutamise jälgimisega.
“Algselt pidime korraldama võistluse Vana-Pärnu jäärajal, kuid muutunud ilmastikuolude tõttu tuli võidusõit Taali üle viia,” selgitas superkrossi sarja peakorraldaja Eiki Eriste. “Et Taalis oli raja asfalt mõne koha pealt jää ja lume alt välja sulanud, et riskinud korvimehed ja bagikartidel ning quadraceritel sõitjad oma naastrehvidega sõitma tulla.”

Superkrossi karikasarja järgmine etapp on aprilli viimasel pühapäeval Raplamaal Ohekatku rajal.