Läänemaal sõideti taas rahvarallit (Lisatud Suur Fotogalerii)

0
2350

16.augustil sõideti Läänemaa rahvaralli, mis kuulus EAL Rahvaralli karikavõistluste II etapi, SU klassi karikavõistluste II etapi ja Moskvich Liiga karikavõistluste II etapi alla. Kavas oli 12 kiiruskatset, kogupikkusega 28,40 kilomeetrit.

Kui võistluspäeva hommik algas ilusa ilmaga, siis esimese katse ajal hakkas vihma sadama, mis muutis teed kohati libedaks. Vihm lõppes peale 1 ringi 1 osa ning ülejäänud päev kulges päikese ja paari vihmapiisaga. Kokku võistles 63 rallipaari seitsmes erinevas klassis.

I ringi I osalt kogupikkusega 44,5 km, millest 3 lisakatset moodustasid kogupikkusega 7,0 km tulid liidritena Rannala/Nestor 4WD klassis ja absoluudis. 2WD-S klassis asus juhtima Kukuškin/Mäeste, kes olid ka üldarvestuses väga tublil neljandal kohal. 2WD-V klassis juhtisid Tuur/Ivanov ning 2WD-N klassis Lepp/Lepp. SU klassis ei saanud keegi vastu Meister/Meister rallipaarile ja ML klassis Eespakk/Kurba võistluspaarile.  J18 arvestuses olid kiireimad esimese ringi järel Saar/Põld olles ühtlasi suurüllatusena ka üldarvestuses kuuendal kohal.

I ringi II osalt kogupikkusega 44,5 km, millest 3 lisakatset moodustasid kogupikkusega 7,0 km tulid liidritena endiselt Rannala/Nestor 4WD klassis ja absoluudis. 2WD-S klassis jätkasid liidritena Kukuškin/Mäeste, olles ka üldarvestuses tõusnud juba kolmandale kohale. 2WD-V klassis olid liidriks tõusnud Sõmer/Heinoja, kes tõusid ka absoluudis kaheksandaks. 2WD-N klassis tulid teiselt ringilt  liidritena taas Lepp/Lepp. SU klassis olid liidriks tõusnud kolme katsega rallipaar Aava/Peegel. ML klassis säilitasid kohta Eespakk/Kurba ning J18 klassis olid liidriks tõusnud Peegel/Mesila.

II ringi I osa järel, mille  pikkus oli 31,6 km, millest 3 lisakatset moodustasid kogupikkusega 7,2 km, olid liidriks tõusnud Uurimäe/Paut nii 4WD klassis kui ka absoluudis. 2WD-S klassis hoidis endiselt liidrikohta Kukuškin/Mäeste, kuid üldarvestuses olid nad langenud viiendaks. 2WD-V klassis saabusid viimasesse hooldusesse esimeselt kohalt Sõmer/Heinoja, kes hoidsid absoluudis kaheksandat kohta. 2WD-N klassis tulid liidritena taas Lepp/Lepp, kelle edu Potisepp/Jakobson ees oli ainult 0,4 sekundit. SU klassis püsisid liidrid Aava/Peegel. ML klassis püsisid ees Eespakk/Kurba. J18 klassis olid turvaliselt ees Peegel/Mesila.

Finišisse ehk II ringi II osalt kogupikkusega 31,6 km, millest 3 lisakatset moodustasid kogupikkusega 7,2 km tulid 2WD-S klassis liidrina Marko Kukuškin / Monika Mäeste (BMW 320i) , kes üldarvestuses hoidsid ka viiendat kohta. 2WD-V klassis läbisid raja kõige kiiremini Silver Sõmer / Marko Heinoja (Honda Civic), kes püsisid absoluudis kaheksandad. 2WD-N klassis lõpetasid liidritena Lepp/Lepp. SU klassis sai võidu rallipaar Aava/Peegel. ML klassis said väärtuslikud võidupunktid Eespakk/Kurba. J18 klassis võitsid Peegel/Mesila.

Lauri Peegel: “Katsed olid väga head, oli nii tehnilisi kui ka aeglasi ja kiireid osi. Korraldusega võib igati rahule jääda.”

Võidu nii absoluudis kui ka 4WD klassis said Rain Rannala / Simmo Nestor (Mitsubishi Lancer Evo 9) , kes edestasid rallipaari Are Uurimäe /Tanel Paut (Subaru Impreza STI) kokkuvõttes vaid 0,4 sekundiga.

Janno Nuiamäe: “Rajad olid päris huvitavad ainult kui auto oleks vastu pidanud ja korralduse kohta ei ole ka midagi paha öelda. Jäime rahule kõigega välja arvatud autoga, et pidi see käigu tross pooleks minema.”

Kokku lõpetas võistluse 63 meeskonnast  53. Rallipaar Uustalu/Tamm jätsid ralli pooleli, kuna generaator lõpetas nendega koostöö ja kaasas polnud varugeneraatorit. J18 klassis võistelnud Saar/Põld jäid aga tee äärde pooltelje purunemise tõttu. Koomiline katkestamine oli rallipaaril Juhe/Juhe, kui nende sõiduvahendil lõppes kiiruskatsel kütus.

Iga klassi kolmele parimale olid peale karikate auhinnad välja pannud Mobil1, Car Brite ja Novatrade. Kohapeal loositi ka 3 rallipaari, kellest esimene võitis ühe kasti Onu Eskimo jäätist. Teine ja kolmas õnnelik rallipaar, aga lausa kaks kasti Onu Eskimo jäätist. Peale sõitjate võitsid jäätist ka 3 aktiivset inimest, kes võtsid osa facebooki jagamismängust. Igaüks neist võitis ühe kasti jäätist. Eriauhinna oli välja pannud Piirsalu Põllumajanduse OÜ. Auhind anti välja sõitjale ja ta kaardilugejale, kes läbisid slaalomiraja kõige kiiremini. Võitjate ja publiku üllatuseks oli auhinnaks elus ühekuune pull.

Järgmine rahvaralli on 20.september MTÜ Igaühe Terviseklubi poolt korraldatav ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli II Uno Aava rändkarikale Läänemaal. Kaks nädalat enne seda toimub Vasalemma rahvasprint.