Mads OSTBERG Photo Jorge Cunha / DPPI

FIA ERC juunioride meistrivõistlustel osalejad saavad võimaluse võistelda WRC sõitja Mads Østbergiga, kes võistleb järgmisel kuul Poolas Rally Rzeszowis (3-5 august).
Østberg, üks WRC tippsõitjatest, osaleb ERC viiendal etapil, kaheksa etapilisest sarjast. Asfaldil toimuv võistlus annab hea ettevalmistuse Saksamaa ja Hispaania WRC etappideks.

29. aastane norrakas sõidab Ford Fiesta R5 autoga enda meeskonnas Adapta Motorsport, kus tal tuleb rinda pista nii suurte rallistaaride kui ka paljude noorte tulevikulootustega ERC Junior U28 klassis, kus osalevad R5 klassi autodega sõitjad, kes on sündinud 1. jaanuaril 1989 või hiljem.

Ralli.ee Foorum

„Ma olen ERC suur fänn”, ütles Østberg. On vaja head alustamise platvormi suurtele talentidele ja ERC on selleks väga hea. Etapid on piisavalt pikad kuid mitte piinavalt kallid. Televisioon kajastab suhteliselt palju ning ka meistrivõistluste PR on heal tasemel nii, et see sobib ideaalselt noortele talentidele. Kiirete ja kogenud juhtide nagu Kajetan Kajetanowicz puhul ei ootagi ma, et see oleks lihtne. Kuigi ma ei tea paljusid sõitjaid ERC U28 Meistrivõistluste sarjas, tean ma, et nende tase on väga kõrge. “Ma lähen nende põllule, kuid ma teen seda austusega. Ma olen valmis võistlema. ”
Østbergi osalemine rallil Rzeszow on järg tema katse võidule ERC Rally Islas Canarias 2016. aastal. Samuti on see esimene võistlussõit oma uue kaardilugeja, 25-aastase rootslase, Patrik Barthiga, kes samuti osaleb Østbergiga WRC ADAC Rallye Deutschland-il. Peale Soome rallit pole aega trenni teha,” selgitas Østberg. “See on uus auto, uus ralli ja uus kaardilugeja, kuid on hea proovida erinevaid valikuid, eriti kui ees ootab palju asfaldil katseid”.

Ralli Rzeszow toimub kitsastel, mägistel asfaltteedel ,Karpaatia mägede jalamil Kagu-Poolas, kus järsud tõusud ja tehniliselt keerulised lõigud on tavalised. Rally Rzeszow liitus ERC-i nimekirjaga 2016. aastal. Meeskondadele pakuvad need rajad väljakutseid ning pealtvaatajatele põnevat jälgimist. Üksteist katset, 214,63 võistluskilomeetrit, sealhulgas kesklinnas toimuv Rallyzów katse.

Hetkel juhib ERC juunioride U28 võistlust Marijan Griebel (BRR ŠKODA Fabia), kolm punkti kaotab talle Peugeot Rally Academy liige ja+ Carlos Sainzi protégé Pepe López. Sarja võitja saab osaleda Euroopas toimuval WRC etapilt, WRC autoga.

Allikas: FIA ERC

Kommenteeri!

JAGA