Mehhiko ralli sai närvekõditavalt dramaatilise lõpu

0
2069

Ott Tänak ja Martin Järveoja (Ford) lõpetasid sel nädalavahetusel sõidetud Mehhiko MM-ralli kokkuvõttes neljanda kohaga. Ralli võitis Kris Meeke, kes pakkus poolehoidjatele viimasel katsel väljasõiduga tugevat närvikõdi, kirjutab ERR Sport

Pühapäevasel esimesel ja kokku ralli eelviimasel kiiruskatsel sai Eesti ekipaaž 8. koha. Tänak kaotas 32,96 km pikkusel katsel Kris Meeke’ile 25,6 sekundiga ning jäi alla ka teistele lähimatele konkurentidele. Teise aja sõitis välja eestlase meeskonnakaaslane Sebastien Ogier (Ford) (+6,3) ja kolmas oli Stephane Lefebvre (Citroen) (+12,6).

Viimasel kiiruskatsel, mis oli ka lisapunkte andev power stage, oli eestlane kolmas, kaotades Neuville’ile 3,8 sekundiga. Tänakut suutis sellel katsel edestada veel vaid meeskonnakaaslane Ogier.

“Reedel olid meil rasked hetked ja polnud võimalus pärast seda enam pjedestaalikoha eest võidelda. Kui auto korda saime, siis läks tunne palju paremaks. Meil on hea auto ja seda arendades oleme paremaks minemas,” kommenteeris Tänak vahetult ralli viimase kiiruskatse järel.

Viimasel katsel pakkus tugevat närvikõdi ralli võitnud Kris Meeke, kes sõitis rajalt välja, kuid sai läbi suure õnne raja kõrval seisnud autode vahel slaalomit sõites kiirelt rajale tagasi.

Tulemused:

1. Kris Meeke Citroen 3.22.04,6

2. Sebastien Ogier Ford + 13,8

3. Thierry Neuville Hyundai + 59,7

4. Ott Tänak Ford + 2.18,3

5. Hayden Paddon Hyundai + 3.32,9

6. Jari-Matti Latvala Toyota + 4.40,3

7. Juho Hänninen Toyota + 5.06,2

8. Dani Sordo Hyundai + 5.22,7

Kommenteeri!

JAGA