Niinemäe-Valter FOTO : @World

Reede hommikul sai Prantsusmaal, Korsika saarel alguse tänavune JWRC hooaeg.
Kümne võistluspaari hulgas teevad sel aastal kaasa ka 2015. ja 2016. aasta Eesti Juunioride meistrid Miko Niinemäe – Martin Valter (Ford Fiesta R2T).

Kui Miko viimased asfaldiralli kogemused pärinevad hooajast 2011, kui ta osales WRC Academy sarjas, siis Martini jaoks oli lisaks esimesele MM-stardile tegemist ka karjääri esimese asfaldiralliga.

Korsika ralli avakatselt said Miko ja Martin kirja JWRC arvestuse seitsmenda aja.Kaotust katse võitnud Nil Solans´ile – Miquel Ibáñez Sotos´ele kogunes 31,20 kilomeetriga 1:23,7.
“Läheb veel veidi aega enne, kui selle pinnasega ära harjun. Katse lõpuosa oli mäest alla ning seal ei olnud meil praktiliselt mingit pidamist,” võttis üle kuue aasta taas asfadil sõitev Miko avakatse kokku.

Ralli teise katsena sõideti 29,12 km pikkuse Plage du Liamone – Sarrola Carcopino kiiruskatse, mis jäi kahjuks eestlastele päeva viimaseks. Niinemäe – Valter näitasid kuni katse viimase vaheajapunktini JWRC arvestuse kuuendat aega, kuid siis tekkis nende Fordil tehniline probleem. Lõpuks jõudsid Miko ja Martin siiski katse finišisse, kuid JWRC arvestuses katsevõidu võtnud Terry Folb´ile – Christopher Guieu´le kaotati ligi kümme minutit (9:43,6).

„Kuni katse viimase splitini olime väga ok tempos, kuid siis tabas meie võistlusautot tehniline probleem, mis seisnes selles, et meie autol polnud enam gaasi vajutades jõudu. Selle tagajärjel ei saanud me ees olnud mäest üles ning pidime mitu korda proovima enne, kui see õnnestus. Lõpuks saime sõita nii u. 20km/h ja mäest alla veidi suurema hooga. Tundub, et tegemist on elektrilise probleemiga, millele üritame nüüd siin rehvivahetuses lahenduse leida. Kui see ei õnnestu, siis oleme sunnitud tänaseks katkestama, sest sellise autoga edasi sõita on ohtlik,“ võttis Miko SS2 sündmused kokku.

Kahjuks olid siiski Miko ja Martini Fiesta R2T turboprobleemid nii suured, et neid oma jõududega korda ei saadud ning kuna reedesel võistluspäeval polnud ka lõunast hooldust, siis olid nad sunnitud katkestama.

Loodetavasti saavad M-Sport mehaanikud laupäevaks auto turbo- ja elektriprobleemid lahendatud ning mehed on taas rajal.

Rauno Paltser


JAGA