Miko Niinemäe – Martin Valter WRC Tour de Corse 2017 – FOTO : @World

Autoralli maailmameistrivõistluste klassis JWRC osalevad Miko Niinemäe ja Martin Valter (Ford Fiesta R2T) jätkasid pühapäeval Korsika rallit oma klassi üheksandalt positsioonilt. Viimasel võistluspäeval ootas võistlejaid ees kaks kiiruskatset, millest esimene oli võistluse pikim (53,78 km) ja teine lühim (10,42 km). Kahjuks ei saanud Miko ja Martin päeva esimest katset võistluskiirusel läbida, sest paar minutit enne nende starti peatati katse eespool startinud võistlejate avarii tõttu.

„Olime kahe minuti pärast startimas esimesele katsele, kui start kinni pandi ning ligi kümme minutit hiljem tuli korraldajalt otsus katse lõpetada. Ehk plaan pikal katsel ameeriklast Dillon Van Way´d püüda läks vett vedama,“ sõnas Niinemäe peale ralli pikima katse tühistamist.
Ralli viimane katse õnnestus eestlastel siiski läbida ning töötava autoga ja hea sõidurütmiga saavutati JWRC arvestuse viies aeg. Katse võitnud Nil Solans´is ja Miquel Ibáñez Sotos´est jäid Niinemäe – Valter maha 9,4 sekundiga.

„Viimasel katsel oli tempo hea ja rütm korras ning seda näitas ka katseaeg. Üldiselt oli suhteliselt frustreeriv ralli, sest iga päev oli midagi, mis meile kaikaid kodaratesse viskas ning seetõttu saimegi vaid neli katset ilma probleemideta sõita. Istume kohe peale võistlust ka meeskonnaga maha, et meid kimbutanud muresid arutada. Siiski sõidu mõttes saime palju kogemusi ning hea on tõdeda, et saame ka asfaldil kenasti hakkama kui tehnika toimib,“ võttis Miko Korsika ralli kokku.

JWRC hooaja esimese etapivõidu teenisid hispaanlased Nil Solans – Miquel Ibáñez Sotos. Miko Niinemäe – Martin Valter teenisid Prantsusmaa asfaltteedelt üheksanda koha punktid. Solans – Sotosest jäädi lõpuks maha 32:25,6.

JWRC hooaja teine võistlus sõidetakse 9.11-juunini Itaalias, Sardiinias.

Rauno Paltser

Kommenteeri!

JAGA