Miko Niinemäe – Martin Valteri MM-hooaeg jätkub Sardiinias

0
248

FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2017 -WRC Italy Sardegna (ITA) – WRC 08/06/2017 to 11/06/2017 – PHOTO : @World

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse autoralli MM-võistluste seitsmes etapp, Sardiinia ralli.

Hooaja teise stardi teevad Juunior WRC klassi võistlejad, kellele see on aasta esimeseks kruusaralliks.

Noortele autoralli tulevikulootustele mõeldud klassis on  eestlaste lippu Sardiinias kõrgel hoidmas Miko Niinemäe ja Martin Valter. Eestlased valmistusid hooaja teiseks MM-etapiks kodusel Neste Harju rallil, kus võisteldi sarnasel Ford Fiesta R2T autol ning eesootavaks Sardiinia ralliks sobivat seadet otsiti.
Kui Martinile on see Sardiinia ralli debüüdiks, siis Miko on rallil osalenud aastal 2011, kus ta koos Timo Kasesaluga teenis WRC Academy arvestuses seitsmenda koha.

„Mul on hea meel, et oleme tagasi kruusal ja et saime eelnevalt natuke autoga harjuda. Emotsioon peale rajaga tutvumist on hea, kuid ootustest natuke erinev. Siinsed teed on väga rasked meie autole, mida tuleb katkiste teede tõttu kõvasti hoida. “Flat out” taktika siin ei toimi, seega hakkame testikatsel head rütmi otsima, mis loodetavasti ralliajal on õige. Endal on tunne hea, aga jällegi väga karm ralli, mida sellise autoga läbida,“ sõnas Miko enne eesootavat testikatset.

Sardiinia ralli saab alguse neljapäeval, kui hommikupoolikul sõidetakse 3,69 km pikkune testikatse ning esimesele Sardiinia MM-ralli võistluskatsele (Ittiri Arena Show) stardib esimene võistlusauto Eesti aja järgi kell 19:00.


JAGA