Otepää rahvasprindil osales 87 autosportlast Eestist ja Lätist

0
1794

Laupäeval toimunud Villa Müllerbeck Otepää Rahvasprint tõi võistlustulle ligi 90 autospordiharrastajat üheksas erinevas klassis. Võistlus pakkus elamusi nii sõitjatele kui pealtvaatajatele.

Talvistes oludes toimunud Otepää Rahvasprindil oli sel aastal stardis kogu Eesti autospordiharrastajate paremik ja kohal olid ka mõned võistlejad Lätist. Punktiarvestust peeti kokku neljas suurimas rahvasprindi karikasarjas.

Marko Koosa, Otepää Rahvasprint võistluste juht: „Seekordne võistlus toimus talvistes ja väga libedates oludes. Tehniline võistlusrada oli väga jäine ja pakkus sõiduelamust igale rallimehele. Sellel korral selgitati parimad välja kahel kiiruskatsel ja kolmes voorus.”

Neljarattaveoliste autode arvestuses tegi võistluse kaasa 12 meest. Võidu saavutas Martin Vaga (Mitsubishi Lancer Evo 7), kes alistas rivaalid teises ja kolmandas sõiduvoorus. 4WD klassis tegi väga kiire sõidu Otepää kohalik mees Tarmo Kikkatalo, kes saavutas teise koha vaid mõne sajandikulise kaotusega võitjale.

22 osalejat oli kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestusklassis. Seal saavutas võidu Rivo Vähi (Honda Civic).

2WDb ehk üle 1,8-liitrise mootorimahuga kaherattaveoliste autode klass, kus startis 16 võistlejat. Parimaks osutus Argo Kuutok (BMW 328).

SU klassis võttis võidu teist aastat järjest Kristjan Vidder (VAZ 2107) ja Moskvitšide klassis oli võidukas Timo Pipar (AZLK 2140). Naiste omavahelises mõõduvõtus jäi seekord peale Maria Roop (Sear Ibiza).
Otepää valla teedel toimunud rahvasprindil olid võistlustules ka noored. Kuni 16-aastaste
vanuserühmas teenis võidu välja lätlane Maris Millers (Mitsubishi Colt) ning kuni 18-aastaste hulgas osutus võitjaks Patrick Juhe (Mazda 323).

Sport klassis tegi kõikides voorudes puhta töö ja oli parim Rainer Meus (Lada VFTS).

Võistluse juht lisas ürituse lõppedes: „ Eriti hea meel on selle üle, et Otepääl oli taas stardis palju osalejaid ning kõikides klassides on kohal kogu Eesti paremik. Rada oli sellel korral uus ja tore oli näharaja ääres palju pealtvaatajaid. Kindlasti aitas sellele kaasa lisaks heale korraldusele ja suurele auhinnalauale ka nõudlik ja väga huvitav talvine võistlusrada.”

Otepää Rahvasprint korraldajad tänavad toetajaid, kes andsid hindamatu panuse Otepää
rahvasprindi etapi korraldamiseks: Eco Oil OÜ, Alko 1000, ööklubi Comeback, Makserv OÜ, Otepää Winterplace, Ugandi Resto, Coca Cola, KML Auto, Red Bull, Aasta Auto ja Gustav kondiitrid. Suure panuse andsid ürituse toimumiseks Otepää vald ja Otepää Rahvasprint nimisponsor Villa Müllerbeck.