Ott Tänak: „Kodus on hea võistelda!“

0
436

Foto: @tWolrd
Foto: @tWolrd

Reedel, 18. juulil algas tänavu esimest korda Eestis sõidetav Euoopa autoralli meistrivõistluste etpp, auto24 Rally Estonia, kus avapäeval sõideti kokku pea 130 kilomeetrit üheksal katsel. Ott Tänak ja Raigo Mõlder (Ford Fiesta R5) võitsid neist kokku kaheksa ja see kindlustas neile kindla liidrikoha peale ralli esimest päeva ja selle lõppedes oli meestel põhjust rahuloluks.

„Tänane päev on olnud väga hea, oleme leidnud endale hea rütmi. Kindlasti ei ole hetkel maksimumi välja pannud, kuid oleme selle kiirusega rahul ja tunne on hea. Katsed on väga head ja on väga mõnus taas Lõuna-Eesti teedel võistelda,“ rääkis Tänak peale avapäeva. „Sõidame WRC sarja rehvidega ja saame siit enne Soomet hea tunde, sest hetkel asjad töötavad nagu peab. Eks mõned väikesed hetked olid, kuid need ei mõjutanud lõpuks tulemust.“

Laupäeval jätkub auto24 Rally Estonia kuue kiiruskatsega, esimene FIA ERC auto on esimesel katsel kell 12.50. Esimene Historic autode Euroopa meistrivõistlustel osaleja aga kell 11.30. Lisaks neile kahele sarjale sõidetakse laupäeval ka Eesti autoralli meistrivõistluste etapp.

Tartu kesklinnas olevad poodiumil saab esimest Historic autosid tervitada kell 19.30, enne mida on laval Getter Jaani kontsert. FIA ERC etapi võitja on finišipoodiumil kell 20.45.


JAGA