Ott Tänak lõpetas Sardiinia ralli kolmanda kohaga, võitis Hirvonen

0
262

Itaalias lõppenud Sardiinia MM-ralli võitis Citroenil kihutanud Mikko Hirvonen.

Eestlased Ott Tänak ja Kuldar Sikk lõpetasid 16 kiiruskatset kestnud katsumuse kolmanda kohaga, kaotades soomlasele 2.21,1-ga. Teise koha sai Tänaku meeskonnakaaslane Jevgeni Novikov (+1.20,6), vahendas ERR Sport

See oli Tänakule ajaloo esimeseks poodiumikohaks sellel tasemel. Tänavusel hooajal oli eestlase seni parim tulemus Mehhiko ralli 5. koht.

Ott Tänak:

15. kiiruskatse (8,24 km). Pühapäevase esimese katse võitis Mads Östberg, kes edestas 2,1 sekundiga Petter Solbergi ja 4,5 sekundiga Jari-Matti Latvalat. Ott Tänak kaotas 11,2 sekundiga ning lõpetas 7. kohal. Karl Kruuda tehniliste probleemide tõttu rajale ei läinud.

16. kiiruskatse (8,24 km) – power stage. Katse võitis Solberg, kes edestas 0,2 sekundiga Latvalat ja 4,7 sekundiga Neuville’i. Tänak kaotas võitjale 14,1 sekundiga ning sai 6. koha.