Ott Tänak – Martin Järveoja hoiavad enne pühapäeva Poola MM-ralli teist kohta

0
49

Laupäeval ootas võistlejaid üheksa kiiruskatset ja 144,74 katsekilomeetrit. Liidrina startisid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), keda asusid 1,3 sekundi kauguselt jälitama Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17) ja 6,6 sekundiga kaotasid liidritele peale reedest võistluspäeva Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC).

Päeva lõpetas Mikołajki Arena publikukatse, mille võitsid kolmandat päeva järjest Elfyn Evans – Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC´17). 0,2 sekundi kaugusele jäid Fordi sõitjatest Neuville – Gilsoul ja kolmandad olid Andreas Mikkelsen – Anders Jæger (Citroen C3 WRC) +0,4
Tänak – Järveoja said päeva viimaselt katselt kirja kuuenda aja +0,8.
Võistluspäeva lõpus saabus ka rõõmustav teade, et Oti ja Martini Ford Fiesta WRC kadunud tagatiib on pealtvaatajate poolt leitud ning M-Sport meeskonnale tagastatud.

Liidrina lähevad pühapäevastele katsetele vastu Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul, kelle edu teist järjestikust MM-ralli võitu jahtivate Ott Tänaku – Martin Järveoja ees on 3,1 sekundit.

„Püüdsime juhtunut kuidagi kompenseerida. Lõime eest spolerid maha ja reguleerisime amortisaatoreid,” kirjeldas Tänak. Nii püüti saada auto tagumist otsa madalamaks ja nina tõsta. „Natuke õnnestus asja parandada, kuid tagatiib on asi, milleta sõites pole võimalik midagi heaks muuta. Tänavuse hooaja autode juures on see eriti oluline,” võttis Tänak Delfi vahendusel ärevad hetked kokku.

Järveoja lisas, et Poola ralli rohketel trampliinidel ja nukkidel tekkis pidevalt tunne, et auto tahab end keerata üle nina. „Arvasime enne pikka kiiruskatset, et kaotame sellise masinaga rohkem, kuid väga suureks vahe ei läinudki. Sõitsime sellistes oludes maksimumi piiril,” märkis ta.

„Meie poolt vaadatuna oli õnneks ka teistel ebaõnne ja kõik on veel lahtine. Pühapäeval ootab ees pikk päev keeruliste kiiruskatsetega,” sõnas Tänak Delfile.

WRC2 arvestuses sõitvad Raul Jeets – Kuldar Sikk (Škoda Fabia R5) lõpetasid laupäevase võistluspäeva oma klassi seitsmendal kohal (+9:03,2). Parimatel katsetel näitasid eestlased kaheksandat resultaati. WRC2 klassi liidrina lõpetasid laupäevase võistluspäeva Ole Christian Veiby – Stig Rune Skjærmoen (Škoda Fabia R5).

Raul Jeets – Kuldar Sikk Foto: Nikos Katikis/Rallypixels

Pühapäeval ootab võistlejaid neli kiiruskatset ja 59,66 katsekilomeetrit. Kõigil Eesti rallifännidel, kes ei ole ise Poolas rajaääres vaatamas on võimalik ralli otsustavatele hetkedele kaasa elada läbi ETV2 vahenduse, kus rallistuudios võtavad koha sisse Karl-Mihkel Eller ja Miko Niinemäe. SS21 live algab 10:00 ja otsustava punktikatse SS23 ülekanne 12:30.