Ott Tänak – Martin Järveoja Foto: @World

Traagilise avapäeva järel jätkus Monte-Carlo ralli reedel kuue kiiruskatsega. Reedesele võistluspäevale starditi samas järjestuses, mis neljapäeval. WRC sõitjatest ei tulnud arusaadavatel põhjustel enam starti Hayden Paddon – John Kennard. Rally2 reeglite alusel olid taas stardis Stéphane Lefebvre – Gabin Moreau (Citroën C3 WRC), kes avapäeval peale väikest väljasõitu siduriprobleemide tõttu katkestasid.

Tänavuse Monte pikima võistluspäeva avakatsena sõideti 24,63 km pikkuse Agnieres en Devoluy – Le Motty esimene läbimine. M-Sport meeskonna ja Eesti rallifännide suureks rõõmuks võtsid katsevõidu Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WR´17). Kui Otile oli see karjääri 51. MM-ralli katsevõiduks, siis Martinile oli see tema karjääri esimene.

„Väga keeruline katse ning meil olid neis libedates tingimustes ka paar momenti. Lisaks segas meid mingi meeskonna raadioside, mis millegipärast ka meie autos kuulda oli,“ võttis Tänak hooaja esimese katsevõidu kokku.

Eestlased edestasid 1,6 sekundiga ralli liidreid Thierry Neuville – Nicolas Gilsouli (Hyundai i20 Coupe WRC). Katse kolmanda aja sõitsid välja Citroën sõitjad Kris Meeke – Paul Nagle (Citroën C3 WRC), kes jäid Fordi sõitjatest maha 2,3 sekundiga. Kui arvestada ka neljapäeva õhtust katset, siis moodustasid katse TOP4 taas kõigi nelja erineva tootja autod, kes tänavust WRC tiitlit püüdma asusid. Katse neljandad olid Jari-Matti Latvala – Mikka Anttila (Toyota Yaris WRC), kes oma uue võistlusauto pidid hommikusest Parc Fermest mitte käivitumise tõttu omal jõul välja lükkama. Eestlastele kaotasid soomlased 11,9 sekundiga.

Kindlasti paneb tähelepanelik lugeja tähele, et ma pole siiani veel maininud sõnagi viimase kolme aasta Monte-Carlo ralli võitjate Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17) kohta.

Esimesele katsele startinud prantslased tegid üsna katse alguses sõiduvea ning käisid korra rajaäärses kraavis, millest nad pealtvaatajate abiga aga üsna pea välja pääsesid. Meeskonnakaaslastele kaotasid Ogier – Ingrassia lõpuks 43,2 sekundiga. Üldarvestuses kukkusid prantslased kuus kohta ning jätkasid kaheksandana. Hyundai sõitjatest jäid Fordi mehed nüüd maha 49,4 sekundiga.

„Esimesena startides on väga libedad tingimused ning ma tulin kurvi praktiliselt 0 kiirusega. Tõmbasin käsipidurit, kuid auto läks lihtsalt otse. Väga keerulised tingimused ning mitte just selline ralli algus nagu me soovisime,“ võttis Ogier reedese avakatse kokku.

Loe edasi Rallihullusõidupäevikust…