Ott Tänaku sõnul iseloomustab Mehhko rallit kuumus ja kõrgus

0
372

Foto: M-Sport/McKlein

Järgmsel nädalavahetusel jätkub Autorall MM sari Mehhiko ralliga, mis on selle hooaja esimene kruusaralli. Kolmandana rajale mineva Ott Tänaku sõnul iseloomustab Mehhko rallit kuumus ja kõrgus. 

“Mehhikos tuleb meeles pidada kahte asja: kuumust ja kõrgust. Me läheme sinna juba veidi varem kohale, et sealse kliimaga ära harjuda” ütles Tänak M-Sport.com vahendusel.

“Suured kõrgused tähendavad seda, et meil on autodel vähem jõudu, mida peab koguaeg meeles pidama. Pead sõitma puhtalt ja täpselt ja hoidma autol kiirust üleval.”

“Katsed iseenesest on ilusad ja sujuvad, aga need võivad muutuda teisel läbimisel raskemaks ja rööpasse. Uutel autodel on palju aerodünaamilisi elemente, millest sa ei taha ühtegi kindlasti ära kaotada.”

“Läbisime eelmise nädala testidel küll palju kilomeetreid, aga peame ootama ja vaatama milliseks kujuneb seis rallil. Kuna sellel aastal pole palju veel kruusal sõidetud, siis kindlasti on kõige tähtsam leida kohe alguses hea rütm.”

“Lisaks peame teed puhastama järgnevatele sõitjatele, mis on meie jaoks esmakordne kogemus kruusa rallil. Saab olema kindlasti huvitav ralli ja ootan põnevusega, et näha milleks me suutelised oleme.”

Ott Tänaku parim tulemus Mehhiko rallil oli 2012 aastal, kui eestlased lõpetasid viiendana.

Vaata Lisaks ja avalda arvamust ka Foorums: Rally Guanajuato México 2017 Shakedown/eelvaade

Pilk ajalukku: 2004 aasta Mehhiko ralli (Video)


JAGA