PERSOONLUGU: Kauri Pannas

0
1477

Kauri Pannas ja Kermo Laus Foto: Urmo Sibul
Kauri Pannas ja Kermo Laus Foto: Urmo Sibul

Seekord uurisime Kermo Lausi kaardilugejalt, Kauri Pannaselt, kuidas on läinud ja millised on tulevikuplaanid.

1. Millal tekkis sinul huvi autospordi vastu? Mis oli sinu esimene võistlus ja millised olid tunded?

Esimene armastus autospordist pärineb ilmselt isalt, kes lapsena rallisid vaatama viis. Mäletan, kuidas Saaremaa rallil väikese poisina sai ühel aastal paduvihmas Kaugatoma katsel Lassi kurvis seistud, vaadatud ja oodatud, kuidas minutise intervalli tagant auto möödus.

Teiseks mõjutajaks on kindlasti Timmu Kõrge, kes 4-5 aastat tagasi kõigepealt lasi tagaistmelt jälgida, kuidas legendi kirjutatakse ning hiljem Lada (E9) kõrvalistmele sõiduelamusele kutsus. Võtsin tookord kätte legendi, mille kirjutamist olin kõrvalt kuulnud ning proovisin lugeda. Legendiga jõudsin lõpuni samal hetkel, kui Timmu testikatse finišisse jõudis– ei läinudki väga halvasti!

Siin tahaks veel ära mainida ka teised süüdlased Ken Torn, Rainer Rohtmets ja Kermo Laus.

Ahjaa minu esimese Saaremaa ralli algul sai manustatud üks palderjani tablett.

2. Iseloomusta mõne sõnaga oma praegust pilooti?

Ega Kermo päriselus oluliselt rohkem ei räägi, kui autoroolis olles – rääkimise suhtes täielikult minu vastand. Ütleb, kui midagi on öelda ja kui ei ole, siis on vait. Oma tegemistesse suhtub täie pühendumisega, on nõudlik nii enese kui teiste suhtes. Seda poissi saab usaldada küll!

Kermo Laus ja Kauri Pannas Foto: Urmo Sibul
Kermo Laus ja Kauri Pannas Foto: Urmo Sibul

3. Kuidas hindad oma eelmist hooaega? Mis läks hästi mis halvasti?

Eelmine hooaeg läks väga hästi – kolmest ralli stardist kolm poodiumikohta enda klassis! Ei saa öelda, et poodiumikoht oleks halvasti, aga rohkem esikohti oleks võinud olla küll. Endale annaks hindeks 3.

4. Mis on olnud kõige eredam hetk sinu võistleja karjääri jooksul?

Ralli.ee Foorum

Väiksena unistasin, et saaksin osaleda Saaremaa rallil ning 2014. aastal õnnestus esmakordselt sellel osaleda ja lõpetada E10 klassis kuuendal kohal. 2015. aastal saavutasime E9 klassi teise koha ning ehkki esikohast jäi lahutama ~8 sekundit, siis juba poodiumikoht kodurallil oli minu jaoks üüratu tähendusega.

5. Mis on eesmärgid sellel hooajal?

Eesmärgiks on osaleda võimalikult paljudel EMV rallidel ning lõpetada hooaeg kokkuvõttes poodiumil, kuigi teame, et konkurents sellel hooajal on veel tugevam kui varasemalt.

Kermo Laus ja Kauri Pannas Foto: Urmo Sibul
Kermo Laus ja Kauri Pannas Foto: Urmo Sibul

6. Kõige suurem ebaõnnestumine senise võistleja karjääri jooksul?

Suuri ebaõnnestumisi ei olegi olnud ja loodame, et ei tule ka.

7. Oled valinud ralliautos kaardilugeja koha, aga kas vahel rooli taha ennast ei kisu?

Eks kindlasti kutsub, aga rallisõitmisest ei tuleks ilmselt midagi välja – ilmselt sarnaneksin rohkem eeskujuliku autokooli õpilasega. Kõige rohkem usaldaksin keskmist pedaali.

8. Millist kaardilugemis süsteemi kasutad?

Eelmistel hooaegadel olen kasutanud vasakult paremale süsteemi, sellel hooajal proovin ülevalt alla lugemist. Tundub, et uus süsteem on lihtsam, konkreetsem, arusaadavam. Lisaks olen saanud mõned kümned minutit õpetussõnu väga lugupeetud kaardilugejalt.

9. Oled võistelnud suht lühikest aega. Millised Eesti rallikatsed on sulle kõige enam meeldinud ja miks?

Kunagi kartsin Undva katset tema pikkuse pärast, tänaseks on saanud sellest üks minu lemmikuid katseid. Väga meeldivad ka Lõuna-Eesti katsed, kus iial ei tea, mis järgmise nuki või kurvi tagant tuleb ja aega kahelda ei ole, peab legendi usaldama.

10. Millega tegeled ralli välisel ajal?

Igapäevaselt töötan LHV Finance AS-s müügijuhina. Lisaks sellele tuli 1,5 aastat tagasi idee luua eesti esimene terviklik loomaportaal Loom24, mille üheks asutajaks täna olen. Sportlikus vormis püüan end hoida aeg-ajalt sörkimas ning korffpalli mängimas käies.

Urmo Sibul

Kommenteeri!

JAGA