FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2016 -WRC Mexico (MEX) - WRC 03/03/2016 to 06/03/2016 - PHOTO : @World
FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2016 -WRC Mexico – Foto: @World

 

Peale kahte Ameerika mandril sõidetud MM-etappi naaseb autoralli MM-sari Euroopasse. Hooaja viies etapp rullub lahti, heas mõttes hullude ja kuumavereliste rallifännide ees, Portugalis.

Tänavune Portugali ralli tähistab võistluse 50.juubelit ning selle poole sajandi jooksul on võitnud sellised autoralli suurnimed nagu Markku Alén, Miki Biasion, Hannu Mikkola, Juha Kankkunen, Sebastien Loeb, Colin McRae jpt. Tegevsõitjatest on kõige rohkem võite ette näidata Sebastien Ogieril, kes Portugali ralli poodiumi kõige kõrgemal astmel lõpetanud neljal korral.

Viiel korral maailma parimaks ralliks valitud võistluse tänavused katsed sõidetakse teist aastat järjest Põhja-Portugalis ning võistluskeskus asub 175 000 elanikuga asuvas Matosinhose linnakeses.

Ralli saab alguse neljapäeva õhtul, kui Lousada rallikrossi rajal sõidetakse 3,36km pikkune publikukatse. Reedel ootab võistlejaid ees kaheksa kiiruskatset ning päeva lõpetab korduvkatsena sõidetav 1,85 km pikkune Porto linnakatse, mis on võrreldes möödunud aastaga tänavuse ralli ainus uus katse.

Ralli pikim päev ootab võistlejaid ees laupäeval, kui kuue kiiruskatsega läbitakse 165,28 katsekilomeetrit ning selle jooksul tuleb kahel korral läbida ralli pikim 37,67 km pikkune Amarante kiiruskatse.  Pühapäeval ootab võistlejaid küll ees vaid 67,32 km katseid, kuid kahel korral tuleb läbida ralli suurima hüppega Fafe katse, mis sarnaselt möödunud aastaga on ka ralli punktikatseks ning kuhu igal aastal koguneb pikki hüppeid vaatama kümneid tuhandeid rallifänne.

Portugali 50 juubelirallile on startimas 19 WRC masinat, mis on suurim WRC masinate osalus pärast 2013 aasta Rootsi rallit.

WRC2 klassis on rajale tulemas 25, WRC3 arvestuses 6, JWRC klassis 11 ja Drive DMACK Trohpy sarjas 10 võistluspaari.

Nelja võistluspäeva jooksul ootab sõitjaid ees 19 kiiruskatset, katsete kogupikkusega 368 km.

VW meeskond soovib korrata eelmise aasta rekordit

Tänavuse Argentina ralliga lõppes VW Motorsport meeskonna jaoks pikalt kestnud rekordite jada. Lisaks 12 järjestikusele ralli võidule lõppes Saksa meeskonna jaoks hooaja neljandal etapil ka 15 rallit kestnud Powestage võitude jada. Loe edasi…

Loe edasi Rallihullusõidupäevikust

Rauno Paltser