Rahvaralli karikasarja esimene etapp sõidetakse juba veebruari alguses

0
670

Foto: saartehaal.ee
Foto: saartehaal.ee

2013 aasta Eesti rahvaralli karikasarja esimene etapp sõidetakse 2. veebruaril, kui toimub Pandivere talv nimeline rahvaralli.

Kokku on tänavu kalendris seitse etappi, üldijuhendi kohaselt oleks ruumi veel ühele etapile, kuid ka praegune kalender on korralik ja hooaeg tõotab tulla huvitav. Suuri muutusi võrreldes eelmise aastaga rahvaspordis ees ei oota, kinnitab rahvaspordi komitee juht Talis Perosti, vahendas autosport.ee

„Kaherattaveoliste autode klassides muutus piirmääraks oleva mootori kubatuur. See soov tuli võistlejate poolt ja alates sellest aastast on väikeste kaheveoliste klassis lubatud mootori kubatuur kuni 1800 cm³ ja suurte kaheveoliste klassis üle 1800 cm³, selgitas Talis Perosti muutust klasside osas.

Kokku peetakse rahvaralli karikasarjas arvestust seitsmes klassis, nelivedu, väike kaksvedu, suur kaksvedu, naised, noored, Moskvitch ja SU. Rahvasport on olnud läbi aegade üks suurima osalejate arvuga autospordiala, viimastel aastatel on rahvaspordis väljastatud 300-400 litsentsi ja eks see aasta näitab kas number on tänavu suurem või väiksem. Igal juhul seitse etappi rahvaralli karikasarjas ja rahvasprindi üldjuhendi kohaselt kuni kaheksa etappi rahvasprindis annab rohkelt võimalusi ennast oma tänavaautoga proovile panna.

Lisainfot juhendite ja klasside kohta leiab Eesti Autospordi Liidu rahvaspordi komitee lehelt