Rallikrossi Belgia MM-etapi võitis Mattias Ekström

0
847

SolbergNädalavahetusel jätkusid rallikrossi EM- ja MM-võistlused, Belgias. Jules Tacheny Mettet nimelisel rajal startis kokku rekordilised 48 Supercar klassi masinat. Monster Energy FIA rallikrossi MM arvestuses tuli rajale 19 Supercar masinat.

Kvalifikatsioonide parim taaskord Ekström

Hooaja kolmanda etapi neljast kvalifikatsioonisõidust kahel oli parim, Hockenheimi RX nädalavahetuse võitja, Mattias Ekström (Audi S1). EKS RX sõitja sai esikoha ka nelja sõidu kokkuvõttes ning see oli rootslasele kolmandaks järjestikuseks kvalifikatsioonide võiduks tänavusel hooajal.

Belgia nädalavahetuse viimase kvalifikatsioonisõitude sessiooni võitis valitsev meister Petter Solberg (Citroen DS3), kes sai poolfinaalidesse teisena. Head minekut näitas kvalifikatsioonides rallikrossi MM-sarjas debüüthooaega sõitev Sebastien Loeb (Peugeot 208), kes võitis kvalifikatsioonide esimese vooru ning poolfinaalidesse läks prantslane kolmandana.

Kolmandat korda sel hooajal said poolfinaalidesse Johan Kristoffersson (VW Polo R), Kevin Eriksson (Ford Fiesta) ja Davy Jeanney (Peugeot 208). Lisaks eelpool nimetatud meestele mahtusid kvalifikatsioonisõitude järgselt 12 parima hulka hooaja esimese RX stardi teinud Francois Duval (Ford Fiesta), Timmy Hansen (Peugeot 208), Anton Marklund (VW Polo R) ning tänavu esimest korda 12 parima hulka jõudnud venelane Timur Timerzyanov (Ford Fiesta). Kui Saksamaa etapil jõudis poolfinaalidesse valitsev Eesti meister Jānis Baumanis (Ford Fiesta), siis Belgias sai esimest korda tänavusel hooajal 12 parima hulka ka tema kaasmaalane Reinis Nitišs (Seat Ibiza).  Loe edasi….