Foto: FIA World Rallycross
Foto: FIA World Rallycross

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse rallikrossi MM-sarja neljas etapp. Kolmandat aastat MM-kalendrisse kuuluv Suurbritannia etapp sõidetakse ka tänavu 1955. aastal asutatud  Lydden Hill võistluskompleksis. 1973. aastal esmakordselt rallikrossi Euroopa meistrivõistlusi võõrustanud ning alates 2014. aastast rallikrossi MM-sarja kuuluva etapi starti on tulemas 24 Supercar klassi masinat.

Eestlaste osalusega Euro RX Super 1600 klassis on rajale tulemas 29 ning RX Lite klassis 10 võistlusmasinat.

Kas Ekström võtab hooaja kolmanda võidu?

Tänavust hooaega on alustanud kõige paremini EKS RX meeskonna esisõitja Mattias Ekström (Audi S1), kes võitis nii Saksamaa, kui ka Belgia etapi ning juhib meistrivõistlusi viie punktilise eduga World RX kahekordse meistri Petter Solbergi (Citroen DS3) ees. Just nende kahe mehe vahel käis tihe heitlus möödunud aastasel Lydden Hill etapil, mille finaalist väljus võitjana vaid 0,3 sekundilise paremusega norralane. Kui Ekström peaks Suurbritannia etapi võitma, saaks temast teine sõitja, kes rallikrossi MM-sarjas võitnud kolm etappi järjest. Seni ainsana on seda suutnud Petter Solberg, kes hooajal 2014 võitis järjest Kanadas, Prantsusmaal ja Saksamaal.

Sebastien Loeb Foto: FIA World Rallycross
Sebastien Loeb Foto: FIA World Rallycross

Belgia etapil jõudis tänavu esimest korda ühe kvalifikatsioonisõidu võiduni (Q1) ja finaalis poodiumile Sebastien Loeb (Peugeot 208). Hansen meeskonnas sõitev prantslane ütles peale hooaja kolmanda etapi finišit, et järgmiseks eesmärgiks on tal etapivõit.

Lisaks sarja nö permanentsetele sõitjatele on Suurbritannia etapil starti tulemas kahekordne X-mängude võitja Tanner Foust (VW Polo). Volkswagen RX Sweden värvides startiv mees on ainus ameeriklane, kellel õnnestunud võita rallikrossi MM-etapp (Soome 2014).

World RX klassis on taas kaasa tegemas Kevin Hansen (Peugeot 208), kes Belgia etapil …Loe edasi

Loe edasi rallihullusõidupäevikust

Rauno Paltser


JAGA