Rallikrossi MM-i uue hooaja esimene võit Petter Solbergile

0
842

Foto: @World / Red Bull Content Pool
Foto: @World / Red Bull Content Pool

Sel nädalavahetusel algasid Portugalis, Montalegres rallikrossi maailmameistrivõistlused.

Kui veel nädala alguses kattis Pista Automóvel de Montalegre rada lumevaip, siis laupäeva kaheks esimeseks kvalifikatsioonisõiduks olid rajatingimused asendunud vihma ja mudaga.

Kõige paremini sai sellistes tingimustes hakkama Mattias Ekström, kes kahe sõidu kokkuvõttes edestas VW sõitjat Johan Kristofferssonit ja meeskonnakaaslast Toomas Heikkineni.

Pühapäeval jätkusid võistlused juba oluliselt kuivemates tingimustes veel kahe kvalifikatsioonisõiduga ning nelja sõidu kokkuvõttes läks esimesena poolfinaali Ekström, Petter Solbergi ja  Kristofferssoni ees.

Veel said poolfinaalidesse Andreas Bakkerud, Robin Larsson, Toomas Heikkinen, Sebastien Loeb, Kevin Eriksson, Timmy Hansen, Davy Jeanney, Liam Doran ja Anton Marklun. Esimesena jäi poolfinaalidest välja Hansenite pere noorim liige Kevin Hansen. Kahjuks ei olnud hooaja avavõistlusel Supercar klassi poolfinaalidesse asja ka lätlastel Reinis Nitišs´il ja Jānis Baumanisel, kes lõpetasid vastavalt 15. ja 14.kohal. Poolfinaalisesse ei saanud ka Ken Block, kelle kvalifikatsioonisõidud olid kõik täis erinevaid probleeme ning ameeriklane sai nelja sõidu kokkuvõttes 20 võistleja hulgas 18.koha.

Kvalifikatsioonisõitude järgse paremusjärjestuse leiab SIIT

Petter Solberg  Foto: www.facebook.com/PetterSolbergWRC
Petter Solberg Foto: www.facebook.com/PetterSolbergWRC

2016.hooaja esimeses poolfinaalis startisid Ekström, Kristoffersson, Larsson, Loeb, Hansen ja Doran.

Kohe avakurvis lõhkus auto Hansen, kes paar ringi hiljem sõidu katkestas. Kohe avaringil läksid jokkerisse Kristoffersson ja Loeb, kes tänud raja esimeses kurvis tekkinud segadusele lõikasid kasu ning lõpetasid võistlussõidu kindla eduga. Kolmandana sõitis end finaali erasõitja Larsson, kes edestas ligi poole sekundiga kvalifikatsioonisõitude võitjat Mattias Ekströmi. Seega jäid ehk mõnetigi üllatuslikult finaalist välja Ekström ja Hansen.

Loe edasi Rallihullusõidupäevikust


JAGA