Foto: Marko Leesi
Foto: Marko Leesi

Sel laupäeval, 7. mail toimub Elva lähistel Kulbilohu krossirajal rallikrossi Olerex Eesti meistrivõistluste avaetapp. Neljas erinevas võistlusklassis on rajale minemas üle 40 võistlusauto, lisaks Eesti sõitjatele on võistlejaid Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt. 

Kolme Eesti rallikrossisõitja jaoks on tänavune hooaega juba alanud, kui aprillikuu keskel alustas Portugalis rallikrossi MM ja EM sari. Tänavu osaleb rallikrossi 2016 Monster Energy FIA Euroopa meistrivõistlustel neli Eesti sõitjat: klassis Super1600 on rajal Janno Ligur, Siim Saluri ja Andre Kurg. Eesti rallikrossisõitja Andri Õun teeb kaasa terve hooaja SuperCar klassis.
Euroopa MV sarja avaetapp Portugalis oli Janno Ligurile igati edukas. Domineeris kolmes eelsõidus  kogus Ligur suurima arvu punkte, minnes poolfinaalidesse liidrikohalt. Finaalis poodiumile pääseda sel korral veel ei õnnestunud (lõpetas 4. kohaga), kuid kahe päeva kokkuvõttes kogus ta punktisumma, millega ta jagab Ulrik Linnemanniga 2.– 3. kohta.
Kõik kolm Portugalis võistelnud sõitjat on stardis ka homme Olerex Eesti MV rallikrossil 7-etapilise võistlussarja avaetapil Kulbilohus. Kõige pikem stardinimekiri ongi klassis Super1600, kus koos Junior1600 sõitjatega  läheb  rajale 21 võistlejat. Rõõmu teeb uute noorsõitjate lisandumine sarja.
Tänavu on kõvasti kosunud ka klass TouringCar masinate võistlusklass, tuues avaetapil starti 15 tagaveolist masinat.
Eesti meistritiitel selgitatakse välja neljas võistlusklassis: SuperCar (nelikveolised), Super1600, Junior1600 (esiveolised) ja TouringCar (tagaveolised). Võistluspäeval  sõidetakse 3 eelsõitu, kuhu starditakse neljakaupa ühelt stardirealt. Eelsõitudes saadud punktid liidetakse ja 12 paremat pääsevad edasi poolfinaalidesse. Edasi sõidetakse igas klassis kaks poolfinaali, kust finaali pääsevad kolm parimat. Finaalis stardib 6 sõitjat.
7. mail algab võistluspäev kell 10.15. Kohapeal on olemas söök-jook, lastele pakutakse. Boksialale pääs on kõigile vaba, sõitjatelt saab kindlasti ka autogramme. Pääsme saab osta kohapeal, kuni 12-aastased pääsevad võistlust vaatama tasuta.
Kes veel pole rallikrossi vaatama sattunud, siis eelteadmiseks – rallikross on autode võidusõit, mida sõidetakse segakattega (asfalt, kruus jne) ringrajal. Rallikrossis käib halastamatu mees mehe vastu võitlus pidevalt vaatajate silme all, selgitades päeva lõpuks välja oma klassi parimad. Just see vahetu elamus teeb rallikrossist igati nauditava autospordiala.
Margus Kiiver

JAGA