Raul Jeets ja Andrus Toom näitasid ERC Circuit of Ireland ralli kvalifikatsioonikatsel 17. aega (Video)

0
15198

_RKF0315
Foto: Rando Kall

Neljapäeval sõideti tänavuse FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste kolmanda etapi, Circuit of Ireland kvalifikatsioonikatse ja Belfastis oli ralli pidulik avamine. Reede hommikul algab ralli juba kiiruskatsetega.

Raul Jeets ja Andrus Toom (MM-Motorsport, Ford Fiesta R5), kellele on see esimene asfaldiralli, näitasid kvalifikatsioonikatsel 17. aega. Katse jooksul kanti kurvide lõikamisega teele palju mulda ja kruusa ning see muutis katse aina keerulisemaks. See kajastus ka aegades, kui esimeste läbimiste ajad enne kvalifikatsioonikatset olid paremad kui kvalifikatsioonikatse omad. Kvalifikatsioonikatse võitjatele, Iiri sõitjatele Robert Barrable-Damien Connolly jäi kaotust 6,7 sekundit.
Foto: Rando Kall
Foto: Rando Kall

Belfastis toimunud reedese päeva stardikohtade valimisel said oma valiku teha 15 kvalifikatsioonikatse kiiremat sõitjat ja see tähendab, et Raul Jeets ning Andrus Toom stardivad neljapäevase tulemuse põhjal 17 kohalt. Ka reedestel katsetel on oodata sama, mis neljapäevasel kvalifikatsioonikatsel, mida auto edasi seda keerulisemaks lähevad olud rajal.

„Stardikoht pole meil küll parim, kuid ajakaotus parimatele polnud suur. Oleme valmis reedesteks katseteks ja meeskonna enesetunne on hea,“ ütles Raul Jeets peale avatseremooniat.

Neljapäevase kvalifikatsioonikatse video koos kaardilugeja Andrus Toomi intervjuuga: 

https://www.youtube.com/watch?v=tAPh75Fypwc

Reedel algab Circuit of Ireland ralli Eesti aja järgi kell 12.48. kui esimene auto stardib esimesele katsele. Reedel, 3. aprillil sõidetakse kaheksa kiiruskatset ja laupäeval, 4. aprillil kümme kiiruskatset. Kiiruskatsete kogupikkuseks on 215,22 kilomeetrit.

Circuit of Irland Rally eelinfo: www.fiaerc.com/events

Circuit of Irland Rally live tulemused ja ralliraadio ralli ajal: http://www.fiaerc.com/events/live/id/29

Rauli ja Andruse autoralli tegemistel saate silma peal hoida läbi Tehase Auto Facebook lehe: https://www.facebook.com/pages/Tehase-Auto-OÜ/139338396145411

Margus Kiiver