Foto: https://www.facebook.com/TehaseAuto/

Neljapäeva õhtul stardib Jyväskyläs Harju publikukatsega tänavune Soome MM-ralli. Ees ootab lisaks neljapäevale kolm korralikku rallipäeva maailma ühtedel parimatel kruusateedel ja kokku läbitakse Kesk-Soomes 25 kiiruskatset kogupikkusega 314,20 kilomeetrit. Tehase Auto meeskond Raul Jeets ja Kuldar Sikk stardivad Soomes WRC 2 klassis Skoda Fabia R5 autoga, mille on ette valmistanud tuttav SRT meeskond Lätist.

Kui Raulile on see esimene kord startida Soome MM-rallil, siis suurte kogemustega Kuldar on see juba 13. Soome MM-ralli. Läti meeskonnale SRT on see esimeseks MM-ralliks. Ettevalmistus ralliks on kulgenud igati plaanipäraselt, enne rajaga tutvumist tehti Soomes 50 kilomeetrine test.

„Mul puudub Soome teedelt varasem kogemus ja testiga saime väikese eelvaate kätte. Teisipäeval kirjutasime ära laupäevased ja pühapäevased katsed ja need on ikka väga muljetavaldavad. Eriti jäid meelde laupäeval sõidetavad Päijälä ja loomulikult legendaarne Ouninpohja. Siin on eriti oluline, et legend töötaks korralikult ja siis saab ka sõiduks hea rütmi, sest katsed on siin tõeliselt nauditavad. Kolmapäeval saame ülejäänud katsed kirja ja siis on juba neljapäeval pidulik avamine ja esimene katse,“ rääkis Raul teisipäeval.

Raul Jeets ja Kuldar Sikk Foto: https://www.facebook.com/TehaseAuto/

Neljapäeval stardib esimene auto esimesele katsele kell 19.00. Reedel sõidetakse 12 kiiruskatset, laupäeval kaheksa ja pühapäeval neli katset.

Parim võimalus ralli jälgimiseks internetis on WRC sarja ametlik kodulehekülg www.wrc.com

Nädalavahetusel saab Soomes, Jyväskyläs kaasa elada ka Rauli poja, Gregor Jeetsi sõitudele. Gregor stardib X30 Challenge Finland sarja etapil X30 Senior klassis. Võistlused toimuvad laupäeval ja pühapäeval Ruuhimäki Circuit kardirajal.

https://www.facebook.com/TehaseAuto/