Sardiinia MM-rallil stardib kolm Eesti võistluspaari

0
2051

Ott Tänak   Foto: M-Sport
Ott Tänak Foto: M-Sport

Samal nädalavahetusel, kui kodune paremik heitleb meistrivõistluste punktide eest Läänemaal, sõidetakse Sardiinias MM-ralli hooaja kuues etapp. Tänavune MM-hooaeg on alanud tõeliselt põnevalt ning viielt seni sõidetud rallilt on võidu võtnud neli eri sõitjat ja kolm eri tootjat.

Järjekorras 13. Sardiinia ralli starti on tulemas 46. võistluspaari. Seitsmel korral on ralli võitnud Prantsuse ja neljal Soomest pärit võidusõitja.
Ralli võistluskeskus asub Algheros ning kokku sõidetakse nelja võistluspäeva jooksul 19 kiiruskatset kogupikkusega 322,82 km.

Võistlus saab alguse neljapäeva õhtul, kui Ittiri endisel motokrossi rajal sõidetakse 2 km pikkune publikukatse. Reedel ootab võistlejaid neli korduvkatset, mis on võrreldes möödunud hooajaga kõik uued. Laupäeval sõidetakse Sardiinia ralli kõige pikem võistluspäev, kui kuue katsega läbitakse 177,70 katsekilomeetrit. Kahel korral läbitakse ka ralli kuulsaim Monte Lerno katse, mis eelkõige tuntud oma ligi 40m pikkuseid õhulende pakkuva Micky hüppega.
Pühapäeval sõidetakse kaks korduvkatset ning läbitakse 40,26 katsekilomeetrit. Ralli lõpetab 6,07 km pikkune Sassari – Argentiera 2 kiiruskatse, mis on tänavuse Sardiinia ralli punktikatseks.

Kas Ogier juunior laseb isal ralli lõpuni sõita?

Sardiinia rallile on suursoosikutena startimas Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (VW Polo R WRC), kes on selle ralli kolmel eelneval aastal võitnud. Tänavune võit tõstaks prantslased Itaalia ralli võitude arvult samale pulgale üheksakordsete maailameistrite Sébastien Loebi ja Daniel Elenaga.

Ogieri jaoks algas hooaeg kahe võiduga, kuid sealt edasi on ta kolmel kruusarallil pidanud teistele teed puhastama ning pole juba ammu võidurõõmu maitsta saanud. See on prantslase jaoks tema VW karjääri pikim võiduta periood. Viimati püsis kolmekordne maailmameister WRC masinal kolm rallit ilma võiduta veel siis, kui ta hooajal 2010 Citroëni meeskonnas sõitis.

Sardiinia ralli võidu heitlusest võib aga prantslane seekord sootuks loobuda, sest Sardiinia ja Poola ralli vahelisel ajal peaks tema perre sündima esimene laps. Kuid alati on olemas variant, et väike ilmakodanik otsustab veidike varem siia ilma tulla ning selleks puhuks on VW meeskonna poolt Ogierile antud luba, et kohe kui tema naine Andrea teatab, et nüüd on aeg, vahetab prantslane WRC masina eralennuki vastu ja lendab koju pere juurde… Loe edasi

Loe edasi rallihullusõidupäevikust