Kaspar Koitla Rally Talsi 2012©GO4SPEED.LV
Kaspar Koitla – Rally Talsi 2012 Foto: GO4SPEED.LV

16. ja 17. mail toimuval Talsi rallil, mis on kavas Läti meistrivõistluste neljanda etapina, toimub juba seitsmendat korda ka Champions Cup. 

Sellel aastal osalevad meistrite meistri võistlusel Läti ralli meister Jānis Vorobjovs, Leedu meister Čapkauskas, Soome meister Kaspar Koitla ja Valgevene meister Sergey Viazovich.

Vorobjovs RallyTalsi2012  Foto:GO4SPEED.LV
Vorobjovs – Rally Talsi 2012 Foto: GO4SPEED.LV

Mitmekordne Läti meister Jānis Vorobjovs, kes osales võidukalt sellel võistlusel ka 2012 aastal osaleb autol Mitsubishi Lancer Evolution X.

Eestlastest osaleb sellel võistlusel eelmise aasta Soome meister Kaspar Koitla autol Mitsubishi Lancer Evolution IX, kellele on Rally Talsi selle aasta esimeseks võistluseks. Koitla osaleb Meistrite võistlusel teistkordselt. 2012 aastal said Eestlased selles arvestuses kolmanda koha, Vorobjovsi ja Andis Neikšāns-i järel.

Capkauskas - Rally Talsi 2014 Foto: GO4SPEED.LV_.jpg
Capkauskas – Rally Talsi 2014 Foto: GO4SPEED.LV_.jpg

Ramūnas Čapkauskas, kes osaleb sellel võistlusel juba kolmandat korda Leedu meistrina, loodab saada kolmandaks Leedulaseks kes on Meistrite meistri võistluse võitnud. Eelnevalt on selle Leedukatest võitnud Vytautas Švedas ja Dominykas Butvilas. Eelmisel aastal kaotas Čapkauskas tiitli viimasel kiiruskatsel Aivis Egle-le. 2010. aastal jäi meestel kahjuks võistlus pooleli käigukasti probleemide tõttu.

Valgevene meister Viazovich osaleb Talsi rallil esmakordselt, ning on ainus Champions Cup võistleja, kes osaleb Subaru Impreza WRX STi võistlusautol.

“Rally Talsi Champions Cup-il osaleb neli väga kogenud sõitjat, kes saavutasid eelmisel aastal meistritiitli neljas erinevas riigis. Ma tean et nad kõik on väga motiveeritud ja annavad endast parima, et kirjutada oma nimi Rally Talsi ajalukku.

Asja teeb põnevamaks ka see, et ka kaks eelmiste aastate meistrite meistri tiitli võitjat,  Butvilas ja Švedas osalevad selle aasta võistlusel. Nende eesmärgiks on kindlasti näidata, et ei pea tingimata olema valitsev meister Rally Talsi võitmiseks!” rääkis RA EVENTS direktor Raimonds Strokšs.

Rally of Champions traditsioon sai alguse 2009 aastal selgitamaks välja kiireimat meistrit. Meistrite meistri võistlusel on osalenud Baltimaade, Skandinaavia, Valgevene, Venemaa, Kuveidi, Inglismaa ja Slovakkia meistrid.

Eelmiste aastate Champions Cup võitjad:

  • 2014 Vytautas Švedas (LTU) / Žilvinas Sakalauskas (LTU) Mitsubishi Lancer Evolution X R4
  • 2013 Dominykas Butvilas (LTU) / Renatas Vaitkevičius (LTU) Mitsubishi Lancer Evolution X R4
  • 2012 Jānis Vorobjovs (LVA) / Guntars Zicāns (LVA) Mitsubishi Lancer Evolution X N4
  • 2011 Vytautas Švedas (LTU) / Žilvinas Sakalauskas (LTU) Mitsubishi Lancer Evolution X N4
  • 2010 Jocke Nyman (SWE) / Bo Holmstrand (SWE) Mitsubishi Lancer Evolution IX N4
  • 2009 Aivis Egle (LVA) / Mārtiņš Jerums (LVA) Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

Alates tänasest on müügil Läti TopGear-i ajakiri mille vahel on Rally Talsi kiiruskatsete kaardid koos parimate vaatamiskohtadega ja GPS kordinaatidega. Kogu info on saadaval nii Läti kui Inglise keeles.

Sellel aastal kuulub Talsi ralli lisaks Läti meistrivõistluste arvestusele ka Leedu meistrivõistluste, Northern European Zone (NEZ) Rally Championship ja NEZ Junior Rally Championship arvestusse. Hetkel on registreerunud võistlusele 57 meeskonda Lätist, Leedust, Eestist, Valgevenest, Venemaalt, Poolast ja Soomest.

Rally Talsil osalevad Eestlastest veel Gustav Kruuda ja Ken Järveoja (Ford Fiesta R2) ja ASRT meeskonnas sõitvad Siim Plangi – Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10).

Sel aastal on Talsi rallil kavas 11 kiiruskatset, kogupikkusega 115,6 kilomeetrit. Võistlustrassi üldpikkus ulatub veidi üle 355 kilomeetri. Ralli algab 16. mail kell 15 Talsi linnast. Esimene võistluspaar lõpetab võidusõidu 17. mail kell 16.

Rohkem infot on saadaval ralli kodulehelt SIIT!


JAGA