Argentina ralli viimasel võistluspäeval ootas võistlejaid kolm kiiruskatset. Pühapäev oli Argentinas klassikute päev, sest kahel korral läbiti El Condor ja korra Mina Clavero.

Liidrina läksid pühapäevastele katsetele vastu Elfyn Evans – Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC´17), Peale 15. sõidetud kiiruskatset hoidsid teist kohta Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), kes jäid liidritest maha 11,5 sekundiga. Eestlased Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta WRC´17) tegid laupäeval hea etteaste ning tõusid päeva lõpuks kolmandale positsioonile. Evans – Barritist jäid mehed maha 26,8 sekundiga.

Päeva alustati El Condori esimese läbimisega ning sarnaselt 2016. aastaga võttis katsevõidu Tänak, kes edestas 1,3 sekundiga Neuville ja 3,8 sekundiga Evansit. Üldarvestuses oli nüüd Evansi ja Neuville vahe 9 sekundit.

Päeva teise katsena sõideti pühapäeva pikim katse Mina Clavero – Giulio Cesare, millel pikkust 22,64 km. Just sellel katsel läks Neuville ründama Evansi esikohta ning see plaan õnnestus tal ideaalselt. Belglasele ülivõimas katsevõit ning Evansilt võttis Hyundai sõitja tagasi 8,4 sekundit, mis tähendas, et enne võistluse viimast katset oli Evansi ja Neuville vahe vaid 0,6 sekundit. Katse lõpus sõnas Evans ralliraadiole, et tal on autoga probleemid ning ta peab kohe minema. Hiljem selgus, et uelslasel Fordi vaevasid üle kuumenenud mootori probleemid.

Tänakule ralli eelviimaselt katselt kolmas aeg. Neuvillele kaotas eestlane 13,2 sekundiga.

Loe edasi rallihullusõidupäevikust


JAGA