VW Polo GTI R5

Volkswagen on saanud väidetavalt juba 15 tellimust oma uuele Volkswagen Polo GTI R5 võistlusautole, mille esmaesitlus oli alles selle nädala esmaspeäval Mallorcal.

Auto arenduse ja ehitusega on plaanitud tegeleda kogu esimene poolaasta, ning homologeerimiseks valmis loodetakse auto saada 2018 aasta augustis.

Uus Polo GTI R5 baseerub uuel VW Polol.

Kui auto ehitus on olnud täies hoos alates käesoleva aasta algusest, siis testsõitudega tehti algust Novembri keskel Prantsusmaal, ning jätkatakse Detsembris Inglismaal.

Volkswagen Motorsport Tehnikadirektor, François-Xavier “FX” Demaison, ütles: “Polo GTI R5 esimesed testid möödusid probleemideta ja sõitjate tagasiside oli väga positiivne.

 Väga hea on, et saame kasutada sama inseneride ja mehaanikute meeskonda, kes aitasid välja töötada mitmed meistritiitlid võitnud Polo WRC.”

VW Polo GTI R5

Auto üheks tellijaks on Austria autoralli mitmekordne meister Raimund Baumschlager, kelle käes on ka ainus nn. era kasutuses olev VW Polo WRC.

Baumschlager ei ole mitte ainult lihtsalt Polo GTI R5 tellija, vaid lööb kaasa ka uue auto testimisel koos Dieter Deppingi ja WRC2 sarja 2017 aasta meistri Pontus Tidemandiga.

VW Polo GTI R5

 


Vasta