Aluksnes juhtus rajajulgestajate eksimuse tõttu raske õnnetus

0
3957

Enne Shell Helix Rally Estoniat vallutasid Facebooki hirmuäratavad pildid õnnetusest, kus olid kokku põrganud kaks ralliautot ning esmane info oli nagu oleks tegu olnud Rally Estonia eelsel testil toimunud õnnetusega.

Avarii tagajärjed 12. juulil 2018 Foto: autoassa.ru

Õige pea sai aga selgeks, et antud õnnetusel puudus seos Eesti ühe suurima autospordisündmusega ning kogu sündmus leidis aset meie lõunanaabrite juures.

Nüüdseks on selgunud ka täpsem info õnnetusest. Nimelt juhtus see 12. juulil Lätis Aluksnes, kus oli testimas SKA F-motors Rally Team. Rajajulgestajate eksimuse tõttu põrkasid kokku kaks Subarutel sõitvat ekipaazi, Gleb Zavolokin – Anton Manokhin ja Denis Gromov – Nikita Filippov. Õnneks suutsid kõik neli omal jõul põlevatest autodest väljuda ja tänu sellele pääseda hullemast, aga saadud vigastused ja luumurrud nõuavad pikemat haiglaravi ning operatsioone.

Denis Gromov – Nikita Filippov, Foto: facebook.com/rallypskov

Hetkel küll Läti politsei veel uurib õnnetuse põhjuseid, aga juba praeguseks on selge, et õnnetuse põhjustasid rajajulgestajad, kes üksteise valestimõistmise tõttu lubasid mõlemast suunast startida autodel samaaegselt.

Gleb Zavolokin – Anton Manokhin Foto: facebook.com/rallypskov

Testi korraldaja Lätis on lubanud katta kõik õnnetusega kaasnevad kulud.