Eesti Autokrossi Meistrivõistluste sari saab avapaugu pühapäeval Matsi krossirajal

0
1264

Sel aastal Liqui Moly nime kandev Eesti Autokrossi Meistrivõistluste sari, saab avapaugu pühapäeval kuuendal mail, Varstus, Matsi krossirajal.

Lisaks nimisponsorile on uuendusi oodata veel. Eelmise aasta veoautode GAZ-53 meistriks kroonitud Erko Sibul on soetanud ajavõtusüsteemi, mis kinnitatakse autode raami külge. Süsteem on alles katsetamisjärgus, kuid õnnestumise korral Varstu krossil võib seda näha ka teistel etappidel. „Eks see stopperiga aja võtmine on natuke vananenud ning eksimusi kipub sisse tulema. Kui kõik laabub, saame aegu ka live-s teleka peale kuvada. Nii hoiab palju aega kokku ning ka segadust on vähem,“ lausus süsteemi maaletooja Erko Sibul.

Eesti meister 2017 Erko Sibul (nr 71)

Lisaks ajavõtusüsteemile rääkisime Sibulaga ka selle hooaja plaanidest ning võimalustest tiitlit kaitsta. „Otsest konkurenti ma nimetada ei oska, kuid Mait Mäesaar on ilmselt väga tugev, lisaks Toomas Repp, kui ta see aasta välja tuleb. On ka uusi sõitjaid kiirete masinatega, näiteks Rainer Vissel tuleb Varstusse starti rajaperemehe poja Sigmar Tammemägi vana ja teada-tuntud kiire masinaga. Aga annan endast kõik, et tiitlit kaitsta.“

Rajaperemees Silver Tammemägi rääkis, et rada otseselt ringi ei tehta, kuid veidi laiendusi mõnda kohta siiski tehakse. Raja olukord olevat enam-vähem hea, vaatamata talvele, mis pinnast tihti palju kahjustab.

Varstu etapile on end kolmanda mai seisuga registreerinud 23 võitlejat, kuid nagu varasemad aastad on näidanud, siis registreeritakse viimastel päevadel või võistluspäeva hommikul. Igatahes on starti oodata palju võistlejaid ning vanade tuntud nägude kõrval on välja tulemas ka mitmeid uusi. Starti tuleb sel hooajal vist juba 25. või 26. hooaega järjest Eesti pinnal tegusid teinud Bruno Leimanis. Nende aastate jooksul on ta vaid mõned etapid vahele jätnud. Eesti mehed tehke järgi!

Varstu kross toimub Varstu vallas Matsi krossirajal, Võru maakonnas. Juhised rajale leiate https://www.google.com/maps?daddr=57.668610,26.693611. Külastajale maksab pilet viis eurot. Koha peal on olemas toitlustustelk, kust head-paremaga ennast kosutada.

Lisainfot võistlejate ja kampaaniate kohta leiate meie Facebooki lehelt https://www.facebook.com/Autokross/ ja www.autokross.ee.

Vaata lisaks ka ralli.ee kalendist


Vasta