Alexey Arnautov - Aleksey Lukyanuk Foto: Urmo Sibul
Alexey Arnautov – Aleksey Lukyanuk Foto: Urmo Sibul
 1. Millal tekkis huvi rallispordi vastu? Kui vana sa olid?

Minu sõbrad kutsusid mind ja minu naist aastaid tagasi kaasa ühele rallivõistlusele. Hea seltskond, grill ja kihutavad autod meeldisid nii väga, et mitmeks aastaks sai meist võistluste pealtvaatajad. Sealt tekkis ka huvi. Olin siis 28 aastane.

 

 1. Kas oled kunagi ka mõelnud ise rooli istuda? Või oled koguni seda teinud?

Ei, piloodina pole ma kunagi ralli autot juhtinud välja arvatud Cyprus Rally 2015, kus tegelikult aitasin Alexey Lukyanuki, et too saaks natukenegi oma käsi puhata. Nimelt kaotasime roolivõimu ja ülesõidu tegin mina.

Alexey Arnautov Foto: Urmo Sibul
Alexey Arnautov Foto: Urmo Sibul

Juba päris algusest peale puutusin kokku kiirete juhtidega ja vaatamata sellele, et mulle meeldib kiiresti sõita sain aru, et ma ei saa kunagi nii kiireks kui nemad. Nii valisingi selle õige istme 😀

 

 1. Millal ja kus oli sinu esimene võistlus?

2007 aasta sügisel toimus St. Peterburgi lähedal rallisprint. Seal alustasin koos ühe oma sõbraga ja toona tulime isegi poodiumikohale omas klassis.

 1. Kas saaksid kirjeldada neid esimesi emotsioone ja mõtteid, mis Sind valdasid?

Peale seda võistlust olin tõeliselt õnnelik ja uhke, et nii hästi läks. Alguses olid mehaanikud küll pisut sünged kuna lõhkusime käigukasti, kuid head tulemused pühkisid pilved ka nende nägudelt suhteliselt kiiresti. Peale sellist tulemust hakkasime muidugi unistama ja õhulosse ehitama,et mis oleks kui veel rohkem trenni teeksime. Siis saaksime ju veel paremaid tulemusi jne. 

Aleksey Lukyanuk - Alexey Arnautov Foto: Urmo Sibul
Aleksey Lukyanuk – Alexey Arnautov Foto: Urmo Sibul
 1. Kui mitu aastat oled sa nüüdseks kaardilugejana sõitnud? Kas ajaga on ka midagi muutunud nt. legendi kirjutamisel/lugemisel?

Tuleb välja, et sõidan kaardilugejana juba 8 aastat… wow! Mis puutub legendi kirjutamisse ja selle lugemisse siis jah see on muutunud aastatega. Arutame seda tihti kolleegide ja sõpradega. Peaasi on lihtsus ja arusaadavus. Olen päris mitu korda muutnud süsteemi, kuidas kirjutan ja pärast maha loen. Kuna kiirused on suured siis ei ole alati aega korrata. Nii, et asi peab olema arusaadav ja järgitav kohe esimesel korral. Koostöö on väga oluline!

 1. Nüüd tahaksin küsida Alexey Lukyanuki kohta. Kuidas sina teda kirjeldaksid?

Me kohtusime 2009 aastal. Meie ühised sõbrad kirjeldasid teda tollal „100% hull aga ka hullult kiire“. Ja ta tõesti on kiire sõitja aga hull pole ta hoopiski :D. Võistlusteks valmistub ta väga suure hoolega – vaadates videoid, sisekaamera lindistusi jne. Ja terve võistluse jooksul on ta tegelikult väga kontsentreeritud ainult sõidule nii, et mina tunnen ennast väga mugavalt tema kõrval sõites.

Aleksey Lukyanuk - Alexey Arnautov Foto: Urmo Sibul
Aleksey Lukyanuk – Alexey Arnautov Foto: Urmo Sibul
 1. Kellelegi ei meeldi rääkida ebaõnnestumistest ja õnnetustest kuid küsin siiski. Mis on sinu jaoks olnud senini kõige suurem ebaõnnestumine/õnnetus võistlustel?

Õnneks on neid olnud väga vähe. Üks jubedamatest oli Viru Ralli 2013 kui meie auto läks mahakandmisele. Õnneks meie vigastada ei saanud.

Teinekord oli Soome Ralli testil, tänu millele meie Neste Rallil startida ei saanudki. Isiklikult olen teinud vea ükskord, mis maksis 4 trahviminutit…

 1. Kirjeldaksid ka positiivseimat kogemust?   

Iga finish on hea kuid siiani parimaid tundeid on tekitanud Saaremaa Rally 2012 ja auto24 Rally Estonia 2015.

IMGP2555

 1. Kas sul peale rallispordi on ka muid hobisid?

Mulle meeldib suusatada talvel ja natukene mängin kitarri.

 1. Mis on selle hooaja eesmärk?

Loomulikult võtta ERC võit! 😀

 1. Osalete ka sellel aasta auto24 Rally Estonia 2016. Eelmisel aastal võitsite selle ralli EVOX-l. Kas sellel aastal R5-ga sõites on plaanid sama teha ja kes on sinu arvates peamised rivaalid?

Me loodame, et R5 on veel kiirem masin nendel teedel kuid ootame ja vaatame, mis tegelikult katsetel juhtuma hakkab. Kajto (Kajetan Kajetanowiez) on väga kiire ja Ralfs Sirmacis võib ka meile kõva  konkurentsi pakkuda. Kohalikud sõitjad on alati väga tugevat konkurentsi pakkunud ja väga tore on jälle kohtuda ning võistelda Plangi/Sarapuu, Aus/Koskinen, Kaur/Simm tiimidega.

 1. Mida sooviksid öelda meie lugejatele ja fännidele?

Tahan neid väga tänada toetuse eest ja ootan neid raja äärde juba 15.-17.07.16 toimuvale auto24 Rally Estonia 2016. Anname endast parima rajal, et saavutada parim tulemus ning pealtvaatajaile meeleolukaid elamusi pakkuda!

Urmo Sibul

 

 

 


Vasta