Ennustusportaal: Ott Tänak heitleb Walesis võidu nimel valitseva meistri ja hooaja ebaõnnesõduriga

0
1801

Ott Tänak – Martin Järveoja Foto: Roberto Saavedra

Türgi ralli võitmisel kübaratrikiga hakkama saanud Ott Tänak peab Betsafe´i spordiennustusportaali analüütikute hinnangul Walesis esikohaheitlust viiekordse maailmameistri Sebastien Ogier´iga ning Hyundai sõitja Andreas Mikkelseniga.

Kui eelmine, meie meestele etapivõidu toonud Türgi ralli peeti kuumades ning rasketes tingimustes, siis eesootav Wales on sootuks teistsuguse iseloomuga ralli. „Kuiva ilma korral on tegu kiire ning nauditava etapiga, vihma korral on teed aga väga mudased ja libedad, mis muudab selle täiesti ettearvamatuks,“ ütles Ott Tänak, kes on sellel hooajal võitnud juba neli etappi ning kaotab MM-sarja üldliidrile Thierry Neuville´ile vaid 13 punktiga.

Betsafe´i koefitsientide järgi heitlevad Walesi radadel võidu nimel kolm meest – maailmameistri tiitlit jahtivad Ott Tänak, kellele pakutakse võidukoefitsienti 3,50, värskelt Citroeni´ga lepingu sõlminud Sebastien Ogier ning sellel hooajal ebaõnnega silma paistnud Andreas Mikkelsen. Viimase kahe mehe võidukoefitsendiks on võrdselt 4,50, mis tähendab, et Tänaku tõenäosus võidukarikas koju viia on 29% ning Ogier’l ja Mikkelsenil ligikaudu 22%.

MM-sarja üldliidrile Thierry Neuville´ile ennustavad Betsafe´i analüütikud neljandat kohta. Eelmisel aastal ralli teisena lõpetanud Neuville´i võidukoefitsient on 6,00, mis teeb tõenäosuseks võita ligikaudu 16%. Ennustuste paika pidamisel on kaks etappi enne hooaja lõppu tabeliseis kahtlemata viimase kümnendi põnevamaid.

WRC rallile panustamine on Betsafe’i portaali avatud kuni kiiruskatsete alguseni.


Vasta