Ennustusportaal: Ott Tänak lõpetab esimese rallietapi Toyota roolis neljandana

0
1171

Neljapäeval, 25. jaanuaril teeb Ott Tänak Monte Carlo rallil debüüdi Toyota meeskonnas. Baltikumi juhtiva spordiennustusportaali Betsafe’i analüütikute hinnangul lõpetab Tänak Toyota sõitjatest parimana 4. kohal. Etapi võidab aga Thierry Neuville.

Ülimalt keerulistes tingimustes peetav Monte Carlo ralli on Ott Tänakule esimeseks etteasteks uue meeskonna, Toyota ridades.

Betsafe’i spordiennustusportaal prognoosib, et Tänak platseerub tõenäoliselt neljandale kohale – võidukoefitsiendiks 7,00. Analüütikud on Tänaku võidule arvutanud ka erikoefitsiendi 10.00. Põnev vastasseis on Betsafe’i hinnangul ootamas Toyota tiimi sees – nimelt edestab Tänak Monte Carlos 51% tõenäosusega Toyotaga oluliselt kauem sõitnud tiimikaaslast Jari-Matti Latvalat.

Analüütikute hinnangul osutub avaetapi parimaks Hyundai ridades sõitev Thierry Neuville’i, kes näitas samal rallil head minekut ka mullu, kuid pidi liidrikohalt tehtud avarii tõttu etapi katkestama. Neuville’i võidukoefitsiendiks on 3,00, mis viitab Belglase ligikaudu 33% võidutõenäosusele.

Teise ja kolmanda koha jagavad Betsafe´i hinnagul omavahel Fordiga kihutav valitsev maailmameister Sebastian Ogier ning Hyundaiga kaheaastase lepingu sõlminud Andreas Mikkelsen, vastavalt koefitsientidega 3,50 ja 4,50.

Kõiki koefitsiente ja panustamisvõimalusi WRC sarja kohta leiab Betsafe’i spordiennustusportaalist.