Ennustusportaal: Ott Tänak püsib Rootsi rallil esikoha konkurentsis

0
1243

Ott Tänak – Martin Järveoja. Foto: Toyota Gazoo Racing

Betsafe’i spordiennustusportaali koefitsiendid lubavad Ott Tänakule 25-protsendilise tõenäosusega nädalavahetusel ees ootaval Rootsi rallil poodiumikohta, kuid esikoha šansid on vaid mõned protsendipunktid kõrgemad Hyundai rooli istuval Thierry Neuville’il. Samuti Hyundai sõitja Andreas Mikkelseni võidutõenäosus on Tänaku omaga võrdne.

Nagu ka Monte Carlo ralli tõestas, siis sarnaselt eelmisele aastale ei ole tippmeeskondade autodel märkimisväärset vahet – tulemuses hakkavad mängima suuresti sõitja omadused ning sobivamad rajad. 19 lumist ning jäist kiiruskatset Rootsi rallil on Ott Tänaku ning Toyota mängumaa. Nimelt näitas just Jaapani autotootja eelmise aasta rallil parimat kiirust, kuid sellel aastal on esikolmiku kohtadele oodata eriti tihedat konkurentsi.

Betsafe’i spordiennustusportaali analüütikute hinnangul on kõige tõenäolisem, et Tänak kordab enda eelmise aasta Rootsi ralli tulemust ning platseerub teiseks või lõpetab koht allpool kolmandana. Nimelt on Ott Tänaku ja Andreas Mikkelseni võidukoefitsient võrdne 4,00, mis viitab mõlema sõitja 25% võidutõenäosusele.

Koefitsient 3,75 lubab vaid veidi üle 1% suuremat võidutõenäosust Thierry Neuville’ile, kes võtab ilmselt Tänaku ja Mikkelseni eest napilt ralli võidu. Hyundail sõitev mees oli sellele lähedal ka eelmisel aastal, kuid publikukatsel tehtud vea tõttu pidi võistluse katkestama.

Viiekordne maailmameister ja samuti mitmekordne Rootsi ralli võitja Sebastian Ogier võib tänavu esikolmikust lausa välja jääda – võidukoefitsiendiks 7,00. Jari-Matti Latvala, kes võitis Rootsi ralli 10 aastat tagasi, 22-aastasena ning osutus parimaks ka mullu, võidab tänavu ralli vaid ligikaudu 13% tõenäosusega, tema võidukoefitsiendiks on Betsafe’i hinnangul võrdlemisi kõrge 7,50.

Tõenäosus võita kõige esimest, neljapäeva õhtul sõidetavat Karlstadi nimelist kiiruskatset on võrdne kolmel mehel: Tänak, Neuville ja Latvala, kõigil koefitsiendiks 4,50 ning tõenäosusega ligikaudu 22%.

Panustamine Rootsi ralli tulemuste peale on avatud Betsafe’i kodulehel.


Vasta