Ennustusportaal: Ott Tänak võidab Mehhiko ralli

0
979

Ott Tänak – Martin Järveoja: Rallye Monte-Carlo 2018, Foto: Toyota Gazoo Racing WRC

WRC ralli 3. etapina sõidetav ning suuri väljakutseid pakkuv Mehhiko ralli võit tuleb Baltikumi juhtiva spordiennustusportaali Betsafe’i analüütikute hinnangul 29-protsendilise tõenäosusega Ott Tänaku õuele, kellest saab ajaloos teine selle etapi võitnud eestlane. Esikolmikusse jõuavad veel Neuville ja Ogier. Üheksakordne maailmameister Sebastian Loeb Mehhiko rallil suurt konkurentsi ei paku.

Hooaja esimene kruusaralli toimub keerulistes tingimustes. Sealne hõre õhk ja vähene hapnik on suureks väljakutseks nii automootoritele kui sõitjatele endile, mistõttu võivad kaardid eesootava nädalavahetuse jooksul korralikult segi minna.

Ott Tänaku esimene kruusavõistlus Toyota roolis tõotab Betsafe koefitsientide järgi tulla möödunud aastast edukam ning tõenäoliselt ka kõrgeima poodiumikoha vääriline. Tänaku võidukoefitsient on 3,50, mis viitab eestlase 29-protsendilisele võidutõenäosusele Mehhiko rallil – see teeb temast 2004. aastal kiireima Markko Märtini kõrval teise eestlase, kes selle etapi kunagi võitnud.

Teisele kohale platseerub Betsafe’i hinnangul punktitabeli liider, Hyundai sõitja Thierry Neuville, kelle sõidu muudab oluliselt keerulisemaks tema stardipositsioon ning sellega kaasnev teepuhastaja roll. Neuville’i võidukoefitsiendiks on portaalis 4,75.

Möödunud aastal mootoriprobleemidega kimpus olnud M-Sport jõuab tänu kolmekordsele Mehhiko ralli võitjale Sebastian Ogierile tõenäoliselt kolmandale poodiumiastmele – võidukoefitsiendiks on Ogierile arvutatud 5,00.

Tänavu kolmel etapil Citroeni roolis kaasa sõitev üheksakordne autoralli maailmameister Sebasten Loeb Mehhikos olulisi üllatusi endaga kaasa ei too. Võidukoefitsiendiga 7,00 asetub ta Mehhiko ralli punktitabelis tõenäoliselt kuuendale kohale. Eelmisel hooajal läbi ühe dramaatiliseima ralli lõpplahenduse etapi võitnud Citroeni juht Kris Meeke tänavu Betsafe’i hinnangul esikolmikusse ei jõua.

Panustamine WRC rallietappide ning üldvõitja peale on avatud Betsafe’i lehel.


Vasta