Ennustusportaali hinnangul teeb Toyota Soome rallil puhta töö

0
1273

WRC sari naaseb suvepuhkuselt ning hooaja kaheksas etapp peetakse maailmakuulsatel Soome ralliteedel. Betsafe’i spordiennustusportaali analüütikud peavad Soomes 30% tõenäosusega favoriidiks äsja Rally Estonial võidutsenud Ott Tänakut. Eestlase peamisteks ohustajateks peetakse koduteedel võistlevaid tiimikaaslasi Jari-Matti Latvalat ja Esapekka Lappit.

Ott Tänak ja Martin Järveoja Shell Helix Rally Estonial 2018 Foto: Kaur Jasson

Ott Tänak ütles Betsafe’ile, et Soome on kiiruse ja hüpete poolest väga spetsiifiline ja ainulaadne ralli. „Kuna tegu on kruusaralliga, siis kuiva ilma korral mängib rolli ka stardikoht, aga poodiumile jõudmiseks on siin kõige olulisem enesekindlus ja hea tunnetus autoga,“ ütles Tänak.

Tänaku võidukoefitsient on ralli eel 3,25, mis viitab eestlase ligikaudu 30% võidutõenäosusele. Betsafe’i hinnangul tuleb Soomes Toyota pidupäev, sest poodiumile pretendeerivad portaali hinnangul veel koduradadel sõitvad Jari-Matti Latvala ja Esapekka Lappi – koefitsientideks vastavalt 4,00 ja 5,00.

Ka Tänak ise peab enda suurimateks konkurentideks tiimikaaslasi Latvalat ja Lappit. „Soomes on teed kiired, aga samas tehnilised ja iga kurv lennutab autot erinevalt, seega tuleb alati asetseda teel õiges kohas. Latvala ja Lappi tunnevad neid teid nagu oma koduhoovi,“ sõnas Tänak.

Betsafe’i analüütikud paigutavad WRC üldtabelit juhtivad Sebastien Ogier’ ja Therry Neuville’i Soome rallil neljandale ja viiendale positsioonile. Mõlema mehe koefitsiendiks on portaalis 11,00.

Soome rallile panustamine on avatud Betsafe’i portaalis kuni võistluse alguseni.

Soome ralli eelvaade:


Vasta