FIA-lt nõutakse Ott Tänaku Monte-Carlo tulemuse tühistamist ja võistluskeeldu

0
12324

Monte Carlo rallil Sebastien Ogier’ järel teise koha saanud Ott Tänak sõitis ühelt kiiruskatselt teisele justkui tegemist oleks olnud võistlusolukorraga. Eestlane möödus tee ääres seisnud autost ja fännidest. Kuigi Tänak kontrollis olukorda, jääb vaid spekuleerida: mis oleks võinud juhtuda, kui…?

Nüüdseks on ühes tuntumas motorspordi foorumis võetud selle kohta ka sõna ja nii mõnigi inimene arvab, et Tänakut tuleks karistada. Foorumiliige “AnttiK7” on postitanud teema koos oma arvamusega ning antud hetkeks on seal juba 34 lehekülge lugemist. Väidetavalt on antud video saadetud ka FIAle(International Automobile Federation).

Video probleeme tekitanud olukorrast:

Kuigi võiks arvata, et rehvide, pidurite soojendamine ja tunde kätte saamine käib asja juurde siis nii mõnigi on täielikult selle vastu ja arvab, et tuleks sõitjaid karistada.

Teisi sõitjaid on ka antud teemas mainitud. Mikkelseni, Evansi ja Ogieri kohta liigub ka video, kus viimane sõidab ülesmäge külg ees mööda valgest kaubikust mis liigub vastasuunas allamäge.  Sébastieni kohta on veel avalikustatud üks pilt kus sõitja kasutab katsele liikudes rooli taga nutitelefoni.

Kogu teema inglise keeles:
http://www.motorsportforums.com/showthread.php?39790-WRC-Driver-Conduct-On-Road-Sections-Case-T%E4nak-at-Monte-Carlo

Vaata lisaks teisi videoid Ralli.ee Foorumist