Harju ralli võitis Lukjanuk, Karl Kruuda teine

Timmu Kõrge-Erki Pints Foto: Timo Anis

Eesti meistrivõistluste teise etapina kavas olnud Harju Rally võitsid Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer Evo 10).Venemaa võistluspaarnäitas parimat tulemust kavas olnud üheksast kiiruskatsest kokku viiel. Karl Kruuda ja Martin Järveoja (Peugeot 208 T16) jäid 10-sekundilise kaotusega teiseks.

Oma debüüt sõitu uuel võistlusautol teinud Karl Kruuda tõusis peale kolmandat kiiruskatset küll üldarvestuses juhtima, aga andis liidrikoha ära kuuendal kiiruskatsel kui kirja saadi alles seitsmes aeg. Kuuenda katse järel tõusis ralli liidriks Kaspar Koitla, kuid lõpu eel näitas parimat minekutLukjanuk.Ralli kolmanda koha saavutas Timmu Kõrge – Erki Pints (Ford Fiesta R5)

Viimasele katsele minnes oli Lukjanukil Kruuda ees 9,3-sekundiline edumaa. Ralli pikimal, 20,65-kilomeetrisel lõigul edestas venelane Kruudat 0,7 sekundiga.

7. Nikko +1:34,0

Ralli eelviimase, ehk kaheksanda 13,36 km pikkuse kiiruskatse võitis Timmu Kõrge(Ford Fiesta R5) ajaga06:45.6 tõustes ühtlasi ka üldarvestuses kolmandaks. Teise aja sõitis välja ralli liiderAleksei Lukjanuk(Mitsubishi Evo) +0,7 sekundit. Kolmas oli katselKarl Kruuda.

7. Nikko +1:06,8

Seitsmenda, 10.27 km pikkuse, kiiruskatse võitis taas Aleksei Lukjanuk(Mitsubishi Evo) asudes ühtlasi ka 3,6 sekundilise edumaaga ralli liidriks Karl Kruuda ees. Rallit eelnevalt juhtinud Kaspar Koitla sõitis välja alles neljanda aja kaotades võitjale +7 sekundit. Ralli kuuendat kohtna hoidnud Siim Plangi / Marek Sarapuu(Mitsubishi Evo) olid sunnitud mootori probleemide tõttu ralli pooleli jätma.

Peale hooldust jääb ralli lõpuni sõita veel kaks kiiruskatset (kell 15.43 ja 16.16).

7. Nikko +52,8

Ralli kuuenda kiiruskatse (7,39km) võitis Lukjanuk Timmu Kõrge ja Raul Jeetsi ees. Neljanda aja kirja saanud Koitla edestas Kruudat (8.) 8,3 sekundiga ja tõusis uueks üldliidriks.

7. Murakas +26,9

Viiendal 10,45 km pikkusel kiiruskatsel sai Kruuda kirja kolmanda aja Kaspar Koitla ja Aleksei Lukjanuki järel, kuid säilitas liidrikoha. Vahe lähima ohustaja, Koitlaga kahanes 3,3-le sekundile.

7. Murakas +26,2

Harju Rally neljanda kiiruskatse (10.27km)võitis taasAleksei Lukjanuk(Mitsubishi Evo) 0,2 sekundilise eduga Karl Kruuda ees. Kolmandad olid Siim Plangi – Martin Sarapuu (Mitsubishi Evo) + 5,7 katse võitjale.

Ühtlasi tõusid ralli uuteks liidriteksKarl Kruuda – Martin Järveoja (Peugeot 208 T16). Teist kohta hoiavad K. Koitla – A. Ots (Mitsubishi Evo) +5,8 ning senised ralli liidrid Raul Jeets-Andrus Toom(Ford Fiesta R5) langesid üldarvestuses kolmandaks + 7,4.

Ralli jätkub kell 11:57 kui teistkordselt läbitakse päeva avakatsena kavas olnud 10,45 km pikkune kiiruskatse

7. Murakas +19,7

Tänase teise, ehk kogu ralli kolmanda kiiruskatse (7.39km)võitsid Karl Kruuda- Martin Järveoja (Peugeot 208 T16) tõustes ühtlasi ka üldarvestuses teisele kohale. Teise aja sõitsid välja eelmise katse võitnudAleksei Lukjanuk (Mitsubishi Evo) +1,5 sekundit. Ning kolmanda aja sõitis väljaKaspar Koitla (Mitsubishi Lancer Evo) +1,6 sekundit katse võitjale.

Ralli liidrina jätkavad Raul Jeets-Andrus Toom (Ford Fiesta R5) Karl Kruuda(Peugeot 208 T16) ees kõigest 0,3 sekundiga. Kolmandana jätkabKaspar Koitla(Mitsubishi Lancer Evo) +0,4 sekundit liidrile.