Hirvonen võitis Portugali ralli, Tänak teenis ühe punkti Power Stagel (Video)

0
679

Foto: Citroen.com

 

Kokkuvõttes sai Portugali rallil Tänak 15. koha, kaotades ralli võitjale soomlasele Mikko Hirvonenile (Citroen) üle 19 minuti. Teisena tõusis poodiumile Mads Östberg (Ford), ning kolmandana lõpetas Evgeny Novikov (Ford).

Tänak sai ühe punkti tänu viimasel, Power Stage  kiiruskatsel saavutatud kolmandale kohale. Publikukatse võitis Dani Sordo ja teenis sellega kolm punkti, teise koha eest sai kaks MM-punkti Jari-Matti Latvala.

“See oli meie jaoks väga keeruline ralli. Algus polnud halb, kuid seejärel läks järjest hullemaks. Me küll jõudsime finišisse ja sõitsime kõik kiiruskatsed läbi – see on positiivne,” vahendas Tänaku sõnu Ford M-Sport tiimi pressiteenistus.

“Väga rahul olen aga oma esimese Power Stage punkti üle. Vihm läks kogu aeg tihedamaks, seega arvan, et mul võis hiljem startinud autode ees ka väike eelis olla.”

“Kokkuvõttes olen väga pettunud,et me paremat tulemust ei teinud. Meil oli reaalne võimalus siin rallil poodiumile tõusta,” lõpetas Tänak.

 

Sander Pärn / Ken Järveoja  lõpetasid peale reedest ebaõnne omas klassis kolmandana. Kokkuvõttes saavutati 22. koht.

„Kokkuvõttes võiks õelda et kiiruse saime hästi kätte ja oleme rahul. Kripeldama jääb vaid reedene päev, kui veetakistuses sai eksitud, sest see võttis meilt võimaluse klassivõidu eest heidelda,“ märkis Pärn.

“Oma klassis saavutasime kolmanda koha ja eesmärk sai täidetud. Minu jaoks kõige olulisem oli vast see, et ma sain aru, kuidas Portugalis tuleb sõita,“ ütles Pärn. Katsevõidud  omas klassis olid need, mis kiirust kinnitasid. „Saime palju väärtuslikke kogemusi, sest tegu oli kindlasti karjääri raskeima ralliga. Füüsiliselt olime heas hoos, kuid autole oli see raske katsumus,“ võttis Pärn 2012.a Portugali ralli kokku sanderparn.com vahendusel.

Tänu võidule tõusis MM-sarja üldliidriks Hirvonen, kes nelja ralliga on kogunud nüüd 75 punkti. Portugalis katkestanud Sebastien Loeb on 66 silmaga teisel ning Petter Solberg 59 punktiga kolmandal kohal. Ott Tänakul on 15 punkti ja pingereas üheksas koht.

Meeskondade arvestuses on Citroen 133 silmaga liider, Ford 91 punktiga teine ning Fordi M-Sport tiim 60 punktiga kolmas.

Ralli parimad hetked:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U8ji3HGmFDM&feature=youtu.be[/youtube]